Суд прийняв важливе рішення щодо електросамокатів

0
691

Водій електросамоката у суді «відбив» штраф 3,4 тис. грн

Вінницький міський суд скасував постанову про адміністративне правопорушення у вигляді штрафу 3,4 тис. грн стосовно водія електросамоката Tesla 1200. Про це повідомляє «Главком» з посиланням на рішення від 8 липня.

За матеріалами справи, 15 квітня патрульний виніс постанову щодо водія електросамоката за порушення положень ч. 2 ст. 126 Кодексу України про адмінправопорушення («Керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом»). Зокрема, порушник не надав поліцейському посвідчення водія категорії А1.
У суді чоловік наголосив, що електросамокат не є транспортним засобом, посилаючись на те, що його потужність двигуна становить 1,2 кВт.

До того ж у самій інструкції до електросамоката Tesla 1200 (розділ «Рекомендації з безпеки») зазначено, що вказаний самокат не є транспортним засобом, а тому, на думку позивача, вищевказана постанова є незаконною, винесеною з порушенням його прав та чинного законодавства України. Отже, підлягає скасуванню з огляду на те, що у його діях відсутній склад адміністративного правопорушення. Оскільки злочину, у якому його визнав винним інспектор поліції, він не вчиняв і правила дорожнього руху не порушував.

Зараз читають  Українці отримали попередження про ціни на автомобілі

Суд проаналізував аргументи сторін і дійшов висновків: особа, яка керує електросамокатом, не є суб`єктом адміністративного правопорушення, адміністративна відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 126 КУпАП, адже вона не є водієм, який керує транспортним засобом.

«Транспортними засобами, про які йдеться у статтях 286, 287, 289, 290 КК, статтях 121-126,127-1 128-1, частинах першій і другій статті 129, частинах першій-четвертій статті 130, статтях 132-1, 133-1, 133-2, 139 і 140 КУпАП, слід вважати всі види автомобілів, трактори й інші самохідні машини, трамваї і тролейбуси, а також мотоцикли та інші механічні транспортні засоби, що приводяться в рух за допомогою двигуна з робочим об`ємом 50 куб. см і більше або електродвигуна потужністю понад 3 кВт. З технічної характеристики на електросамокат Тесла 1200 W, мотор 1200 w, що є менше за 3 кВт», – сказано у рішенні суду.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.