Юрист розповів, чи має право водій фіксувати на камеру інспектора поліції та його службове посвідчення

0
772

Як відомо, доволі часто поліцейські забороняють водієві «знімати» їх на камеру під час зупинки транспортного засобу. Особливо правоохоронці приховують своє службове посвідчення. Таку заборону вони пояснюють начеб-то нормами Конституції.

Основний державний документ забороняє втручання в особисте й сімейне життя людини та збір конфіденційної інформації про неї без її згоди, тоді як виконання службових обов’язків аж ніяк не відноситься до категорій «особистого» чи «сімейного» життя.

Так, Закон «Про інформацію» передбачає, що конфіденційною є інформація про фізичну особу, а також інформація, доступ до якої обмежено фізичною або юридичною особою, крім суб’єктів владних повноважень. Не належать до інформації з обмеженим доступом відомості про незаконні дії органів державної влади, їх посадових та службових осіб.

Зараз читають  Стали відомі комплектації седана DS 9 для українського ринку

Це означає, що дані про працівників правоохоронних органів нашої країни не є конфіденційними, тобто відкриті для людей і водіїв зокрема.

Таким чином, на місці зупинки водію не заборонено фіксувати за допомогою гаджетів як дії поліцейського, так і його службове посвідчення. Будь-які зауваження стражів порядку щодо цього не є законними.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.