З початку року Патрульна поліція України почала використовувати на дорогах приховані, так звані фантомні патрулі. Однак на ділі такі екіпажі є незаконними.
Нагадаємо, основна задача фантомного патруля – фіксувати порушення на ходу в попутному і зустрічному напрямках. Для цього у поліції існують спеціальні автомобілі, які обладнані спеціальною апаратурою. Зовні ж такі машини ніяк не відрізняються: помітити їх можна лише тоді, коли поліцейські зловлять водія на перевищенні швидкості, включать проблискові маячки і змусять його зупинитися, інформує MMR.
Зараз в Україні таких патрулів нараховуються чотири. Всі вони пересуваються на кросоверах Skoda Kodiaq.
Але повернемося до самої проблеми. Як написав на своїй сторінці в Фейсбуці заступник голови координаційної ради загальнонаціонального форуму безпеки дорожнього руху Володимир Караваєв, стаття 40 Закону «Про Національну поліції» передбачають, що інформація про будь-які засоби фіксації порушена повинні бути встановлені на видному місці. У випадку ж з фантомними патрулями справи якраз йдуть навпаки – пересуваються вони «хаотично», а саму апаратуру на машинах не видно, так як вона захована в салоні (знаходиться перед лобовим склом і на задньому склі).
«Цікаво, як на «фантомах» поліції буде дотримана ця норма? …«Інформація про змонтовану/розміщену фототехніку і відеотехніку, технічних засобах з виявлення та/або фіксації правопорушення … повинна бути розміщена на видному місці», – задається риторичним питанням Караваєв.
З одного боку, в словах експерта є зерно правди – будь-який водій повинен бути проінформований щодо того, що на ділянці його руху ведеться фіксація порушень, тоді як приховані патрулі такої можливості його позбавляють. Втім, в поліції легко можуть заперечити: послатися хоча б на те, що камери в спецавтомобілях ніхто не збирається ховати і якщо наблизитися до машин впритул, то їх можна легко помітити. Особливо якщо врахувати, що на склах відсутнє тонування.
Шанхайське відділення американського агентства JD Power, яке займається складанням рейтингів якості товарів, представило свій звіт…
Журналісти "WhatCar" разом з експертами "MotorEasy" провели опитування серед власників електричних авто у віці до…
На АЗС курити дуже небезпечно через високий ризик загоряння. Навіть маленька іскра від запальнички чи…
Засновник Xiaomi Лей Цзюнь оголосив, що їм вдалося встановити світовий рекорд за швидкістю випуску автомобілів…
На жаль, водневі автомобілі поки що не стали популярними, проте деякі компанії продовжують інвестувати в…
У США щорічно становлять рейтинг безпечних автомобілів. Це робить Страховий інститут дорожньої безпеки (IIHS). Найвищу…
View Comments
отличная идея....ловить и штрафовать любым способом....и защитников нарушителей - наказывать...