В Україні зміняться вимоги до бензину. Що треба знати водіям

0
1797

Проєкт закону про нові вимоги до автомобільного пального вже пройшов перше читання у Верховній Раді

Україна робить перші кроки на шляху до «паливних» змін: 30 червня Верховна Рада прийняла в першому читанні проєкт закону, який зобов’яже виробників додавати до пального біологічні компоненти.

Якщо законопроєкт схвалять остаточно, то вже з першого травня 2022 року бензини, що продається на українських заправках, мають містити щонайменше 5% біологічних компонентів.

Винятком є бензини з октановим числом 98 і вище, а також ті, що поставляються для потреб Міністерства оборони.

Представляючи законопроект голова Комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус сказав, що документ є важливим для екології та розвитку аграрного сектору, оскільки його прийняття дозволить українським підприємствам виробляти біоетанол.

Зараз читають  У свята поліція посилить профілактичні заходи: активніше ловитиме п'яних за кермом

За його словами, в доопрацьованому законопроекті додавання біокомпонентів пропонується зробити поступовим – з 3% з 2022 року, 4% – у 2023 році та 5% надалі.

«Це означає, що абсолютно спокійно будуть їздити всі автомобілі, що така практика існує в Європі. Ми отримали лист від Енергетичного Співтовариства, що цей законопроект відповідає європейській практиці», – сказав він.

Згідно з текстом законопроекту, також буде введено облік вмісту рідкого біопалива згідно із затвердженим профільним міністерством порядку. Суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність з виробництва та імпорту палива, а також торгівлю ним, зобов’язуються не пізніше 1 липня року, наступного за звітним, надавати адміністратору обліку інформацію про фактичний вміст біокомпонентів.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.