Розмитнення «євроблях»: українцям відповіли на головні питання

0
318

Закарпатська митниця Держмитслужби пояснила громадянам, які розмитнюють «євробляхи», деякі моменти. Роз’яснення оприлюднила пресслужба відомства.

– Чи можна перемістити за межі України автомобіль зі сплатою добровільного внеску та зі звільненням від адміністративної відповідальності за недотримання умов митного режиму тимчасового ввезення/транзиту?

– Так, за умови одночасного виконання умов, наведених нижче.

 1. Транспортний засіб особистого користування.
 2. Вік транспортного засобу більше 5 років
 3. Класифікується за товарними позиціями 8703 (крім транспортних засобів, що класифікуються за товарними підпозиціями 8703 10, 8703 40) та 8704 (загальною масою до 3.5 тонни) згідно з УКТЗЕД
 4. Станом на 31 грудня 2020 року автомобіль перебував у митному режимі тимчасове ввезення або транзит в Україні
 5. Не більше 1 одиниці на кожну товарну позицію
 6. Вивозить особа, що має право володіння/розпорядження (по дорученню) на автомобіль

Згідно з ч. 6 ст. 265 Митного кодексу України декларування товарів, що належать громадянам, може здійснюватися цими громадянами або іншими громадянами, уповноваженими на це власниками зазначених товарів нотаріально посвідченими дорученнями.

– Чи можна розмитнити автомобіль зі сплатою добровільного внеску, зі звільненням від адміністративної відповідальності за недотримання умов митного режиму тимчасового ввезення/транзиту та за пільговими ставками?

– Так, за умови одночасного виконання умов, наведених нижче.

 1. Транспортний засіб особистого користування
 2. Вік транспортного засобу більше 5 років
 3. Класифікується за товарними позиціями 8703 (крім транспортних засобів, що класифікуються за товарними підпозиціями 8703 10, 8703 40) та 8704 (загальною масою до 3,5 тонни) згідно з УКТЗЕД
 4. Станом на 31 грудня 2020 року автомобіль перебував у митному режимі тимчасове ввезення або транзит в Україні
 5. Не більше 1 одиниці на кожну товарну позицію
 6. Транспортний засіб за товарною позицією 8703 відповідає екологічним нормам не нижче «ЄВРО-2», а за позицією 8704 не нижче «Євро-5»
 7. Транспортний засіб НЕ МАЄ походження з країни, визнаної державою-окупантом згідно із законом України або визнаної державою-агресором по відношенню до України згідно із законодавством, та/або НЕ ввозиться з території такої держави-окупанта (агресора) та/або з тимчасово окупованої території України, визначеної такою згідно із законом України.
 8. Фізична особа є власником транспортного засобу або має право розпоряджатися транспортним засобом.
 9. Транспортний засіб знятий з обліку в реєстраційних органах іноземної держави
Зараз читають  Штрафи за порушення ПДР зникають з "Дії"

Якщо особою не може бути виконано необхідні умови для розмитнення транспортного засобу (зняття з обліку, підготовка договору купівлі-продажу тощо) така особа може вивезти автомобіль за межі України зі сплатою добровільного внеску та зі звільненням від адміністративної відповідальності за недотримання умов митного режиму тимчасового ввезення/транзиту.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.