З 15 червня в Україні набуде чинності закон про пільговому розмитненню автомобілів з іноземною реєстрацією. На оформлення документів водіям дають всього 90 днів і не все встигнуть зібрати необхідні дані.
Як розповіли в “Дорожньому адвокаті“, багато власників “євроблях” можуть зіткнутися з серйозною проблемою.
Власники “євроблях” змінюються регулярно
Більшість автомобілів з іноземною реєстрацією були перепродані кілька разів. І ці угоди оформлялися як в Україні, так і за її межами. В основному машини передавали новому власнику за розпискою, довіреності або техпаспорту. Є машини, які знаходяться в Україні від 2 до 5 років, але при цьому кількість господарів у них змінилося неодноразово.
Буває так, що кінцевий власник автомобіля, який готовий оформити розмитнення автомобіля, не знає справжніх власників транспортного засобу й у нього немає інформації про осіб, які ввезли машину в Україну.
Оштрафувати можуть тільки того, хто ввіз авто
Згідно із законом до відповідальності за порушення митних правил за ст. 470 і ст. 481 Митного кодексу можуть до штрафів залучити особисто того, хто здійснив ввезення транспортного засобу на територію України, а не того, хто ним володіє на цей момент. Йдеться про штраф у розмірі до 170 тисяч гривень або конфіскацію автомобіля. Яке саме покарання потрібно застосувати – вирішує суд.
На автомобілі вже були виписані протоколи про порушення і суди по них прийняли рішення – штраф або конфіскація. Однак не всі реальні власники машин знають про винесені рішення, та й не всіх вони цікавлять, оскільки кошти за продаж авто або за послугу ввезення вони вже отримали.
Власники “євроблях” сильно ризикують
Нинішні власники таких машин про штрафи й суди поняття не мають, оскільки закон не зобов’язаний їх інформувати. Але після вступу закону про пільгове розмитнення всі ці проблеми можуть спливти, бо при оформленні документів почнуться проблеми з конфіскацією.
За фактом, як пояснюють юристи, розмитнити транспортний засіб буде неможливо, через те, що він вже належить державі. Машину можуть конфіскувати на митниці, куди нинішній власник приїде для переоформлення документів.
Якщо є постанова суду про конфіскацію, то її можуть забрати й пізніше – це зробить виконавча служба. Найнеприємніше в цій ситуації – нинішній власник машини не зможе навіть оскаржити рішення суду, це може зробити тільки та людина, яка особисто ввіз автомобіль в Україну.
Будьте обережні при покупці автомобіля
Власники “євроблях” від безвиході можуть спробувати продати таку машину. Таким чином вони переведуть проблеми з автомобілем на нового власника, у якого була мета купити транспортний засіб дешевше.
Такі машини почнуть з’являтися на авторинках і на сайтах продажу авто. Щоб не потрапити в неприємну ситуацію – уважно вивчіть всі документи та постарайтеся перевірити, чи немає рішень суду про штрафи та конфіскацію.
Kia готує до випуску новий електричний кросовер EV4, який стане привабливою пропозицією в сегменті доступних…
Офіційна прем'єра нової Audi A6 запланована на 4 березня, але в Мережі вже з'явився відеоролик,…
У продажу з'явився позашляховий Lamborghini Urus із шинами 33 дюйми. У США готові попрощатися з…
Volkswagen влаштувала атракціон нечуваної щедрості на китайському ринку - електричні кросовери ID. 4 CROZZ 2025…
В Україні посилюється контроль за дотриманням правил дорожнього руху, а порушників очікують суворіші санкції. Особливу…
В ОАЕ дебютував 930-сильний Porsche Cayenne із диким тюнінгом Magnum. У Дубаї відбулася презентація глибоко…
Leave a Comment