Яких цін на бензин чекати українцям

0
55

Після запровадження Кабінетом Міністрів державного регулювання на ринку пального, ціни на бензин в Україні визначатимуть два основні фактори – ціна на нафтопродукти на кордоні та курс національної валюти.

Про це в ефірі програмі телеканалу “Дом” розповів експерт з енергетичних питань Геннадій Рябцев. “3/4 нафтопродуктів завозять до України ззовні. Ці продукти купують на кордоні за долари і за євро. Потім продають за гривні.

Попередньо, також буде сплачено акцизний податок, який розраховується в євро за курсом Національного банку. Тобто ми також будемо залежати від зовнішньої кон’юнктури”, — пояснив експерт. За його словами, ціна на пальне може бути нижчою, якщо ціни на кордоні підуть вниз або зміцниться гривня.

“Кожен відсоток на кордоні — це 10 коп. на заправці за 2 тижні. Кожні 10 коп. в комерційному курсі — це 7-8 коп. на заправці за 2 тижні. Залежно від того, що піднімається і що опускається. Якщо ці два фактори збігаються за вектором, то йде більше підвищення або зниження. Якщо вони різновекторні, то ціни можуть і не змінитися”, — розповів Рябцев.

Зараз читають  У Лондоні прагнуть прискорити запровадження обмеження швидкості до 30 км/год

На його думку, нинішнє зниження вартості бензину в Україні є тимчасовим явищем.

“Зараз зовнішня кон’юнктура дуже сприяє поліпшенню настрою у автомобілістів. Тому, ймовірніше, нинішнє зниження є винятково тимчасовим явищем, пов’язаним із тим, що з продажу було вилучено велику кількість палива, так звані іменні бензини й іменне дизельне паливо. Саме це послужило тому, що в середньому ціна бензину знизилася”, — сказав Рябцев.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.