Новини

У чому підступ розмитнення “євроблях” за 1000 євро

Share

Розмитнення авто в Україні подешевшало. Верховна Рада прийняла два закони: 4643-д і 4644-д, які знижують в кілька разів вартість розмитнення “евроблях”. Але це явище тимчасове і для вузького кола автовласників, а саме для тих, хто ввіз авто до 2021 року, повідомляє Сегодня.

Хто і на яких умовах може розмитнити автомобіль дешевше, ніж інші.

Які умови отримали власники “евроблях”?

Для власників “евроблях” скасували митний збір (для всіх інших він становить 10% від вартості авто) і знизили акциз, змінивши формулу розрахунку:

Для порівняння: порахуємо, яку суму акцизу заплатить “пільговик”.

За автомобіль Volkswagen Polo 2011 випуску з пробігом 179 тис. км на польському сайті оголошень просять 5000 євро. Об’єм двигуна – +1198 куб. см, тип – бензин.

За новою формулою акциз складе 300 євро – і ніякого митного збору. Але ще доведеться заплатити внесок 8500 грн (≈ 252 євро) при розмитненні – за звільнення від відповідальності при порушенні транзитного режиму або тимчасового режиму ввезення. Разом із внеском “пільговик” заплатить близько 552 євро.

Той, хто ввіз автомобіль в цьому році, заплатив би за звичайною ставкою 450 євро акцизу плюс 415 євро митного збору. Разом – 865 дол.

Ми не вважаємо інші платежі: ПДВ, пенсійний збір, реєстраційний збір – оскільки їх не змінювали.

На які авто ввели “пільги”?

За пільговими ставками можна розмитнити як легковика, так і вантажівки вагою до 3,5 тонни. Головне, щоб на територію України транспорт ввезли до 2021 року. І це повинні бути не нові авто, а випущені до 2015 року.

Однак легковий автомобіль повинен відповідати хоча б екостандарти “Євро-2” (від 1997 р.), А ось вантажівки – тільки “Євро-5” (від 2010 року в.).

За цих умов можна оформити тільки один автомобіль на одну людину. Якщо хтось встиг до січня 2021 року ввезти і легковик, і вантажівка без розмитнення, то тепер може легалізувати два автомобіля з особливо низькими тарифами.

“Всі, хто дотримується законодавства, під цей закон не потрапляють. Він виключно для порушників митних правил, чиї авто на 31 грудня 2020 року перебували в Україні. Але в силу того, як прописаний закон, не факт, що всі люди зможуть ним скористатися. закон сумнівний і виглядає скоріше як бажання частково закрити цю проблемну тему “, – говорить Михайло Катрук, співзасновник громадської організації” Доступне авто “Інституту досліджень авторинку.

Скільки часу дали на розмитнення?

Пільговий період буде діяти 180 днів. Більше часу дають учасникам бойових дій – 270 днів. Але вони повинні довести, що знаходилися на території ООС більше 90 днів.

Михайло Катрук не вірить, що все зможуть вкластися у відведені терміни.

  • Проблема 1. Зняття з реєстрації за кордоном

Щоб пройти всю процедуру розмитнення, власник авто повинен зняти машину з іноземної реєстрації. Для цього потрібно виїхати за кордон.

“Для тих, хто захоче пройти всю процедуру, основною проблемою буде зняття з реєстрації. Через COVID-19 перетин кордону і робота держорганів обмежені і є додаткові вимоги. Для власників авто це створить незручності. Можливо, це компенсує низька ціна розмитнення, тому що економія суттєва “, – зазначає Катрук.

Пільги введені тільки для тих, хто порушив митне законодавство. Ті, хто чесно розмитнив авто, нічого не отримає – відзначають експерти. Фото: УНІАН / Фото: Анатолій Бойко

  • Проблема 2. Наявність оригіналу інвойсу або купчої

У власника “евробляхі” повинен бути оригінал інвойсу або купчої.

Якщо українець не власник авто юридично, то доведеться шукати власника. Проблеми можуть привертати автомобілі з литовськими номерами. Ці авто масово оформлялися на фіктивні фірми в Литві і передавалися українським покупцям за дорученням. Зараз багатьох таких фірм вже не існує.

“З литовськими авто будуть проблеми, враховуючи, за якими схемами їх ввозили в Україну. З польськими та чеськими – простіше. Їх купували у приватників, і знайти попереднього власника не буде проблемою, можливо, і обійдеться в копійку”, – зазначає Михайло Катрук.

  • Проблема 3. Реєстрація авто в Україні

За різними даними, кількість “евроблях” в Україні становить близько 500 тис. Розмитнити їх за 180 днів неможливо, вважає Катрук.

В Україні не будуть встигати провести стільки дій. Якщо митниця ще працює стабільно і практично цілодобово, то ще треба пройти сертифікацію, а потім поставити авто на реєстрацію в сервісному центрі – для цього треба ставати в чергу, в якій можна пробути кілька місяців.

Нагадаємо, раніше “евробляхери” вимагали на мітингу під будівлею парламенту прийняття іншого законопроекту. Вони хотіли повного скасування акцизу для всіх легкових авто.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Миськів Роман

Людина яка фанатіє від спортивних автомобілів і полюбляє грати у авмобільні ігри.

Опублікував
Миськів Роман

Останні записи

BMW готує відразу кілька гучних прем’єр, які будуть представлені вже найближчими днями

Захід Concorso d'Eleganza Villa d'Este, який пройде найближчими днями, ознаменується для баварського автовиробника BMW цілою…

20.05.2024

Volvo XC60 новий головний конкурент Tesla Model Y

Майбутній електромобіль Volvo EX60 буде оснащений акумулятором великої ємності з надшвидкою зарядкою і інноваційним автопілотом,…

20.05.2024

Шеф-дизайнер BMW показав тизер унікального концепту для Villa d’Este 2024

Домагой Дукеч, голова дизайнерського відділу BMW , представив перший тизер нового концепт-кара, який буде показано…

20.05.2024

Китайці готові затьмарити Toyota RAV4 у Європі (фото)

Китайський автовиробник BYD , відомий своїми електромобілями Dolphin і Seal, готується до європейських продажів своєї…

20.05.2024

У Мережі показали відео з новим Hyundai Palisade 2026 року

Нове покоління Hyundai Palisade 2026 вперше з'явилося на відео з включеними фарами. Кросовер, відомий під…

20.05.2024

Чому водії отримують чужі штрафи і чи можна їх не оплачувати

Чому водіям можуть приходити чужі штрафи за перевищення швидкості Часом власники авто стикаються з несправедливістю,…

20.05.2024