В Україні зростуть ціни на бензин: коли і на скільки

Експерт розповів, що у квітні-травні 2021 року в Україні зростуть ціни на бензин, дизельне паливо і газ через дефіцит палива

0
821

В Україні коливаються ціни на бензин, дизпаливо та газ. “Коментарі” з’ясували, чи є ризик підвищення цін на АЗС України і дефіциту палива у травні.

Як розповів виданню економічний експерт Ukraine Economic Outlook Адріан Пантюхов, з початку року ціни на бензин в середньому зросли на 3-3,5 грн/л. Так, А-92, який на початку року торгувався по 24,4 грн/л, нині продається по 27,7 грн/л. Основні чинники зростання цін із початку року, за словами експерта, це подорожчання цін на нафту (WTI + 40,3% c початку року) і відновлення ділової активності в світі та Україні.

“Однак у квітні та травні ціни на бензин знову виростуть через фактичний дефіцит палива. Трейдер нафтопродуктів Proton Energy зупинив поставки дизпалива і газу в Україну з 1 квітня. Своє рішення швейцарський трейдер пояснює діями української влади щодо АЗС Glusco Медведчука, який за непідтвердженими даними перебуває у партнерстві із засновником Proton Energy”, — пояснив Пантюхов.

За його словами, частка ринку трейдера у 2020 році склала близько 22% від усього ринку дизпалива і газу.

Експерт зазначає, що різкий вихід компанії з ринку створить короткостроковий стрибок цін на нафтопродукти. Для заміщення поставок компанії доведеться ввозити додаткові партії нафтопродуктів за новими логістичними шляхами. Через це собівартість, прогнозує Пантюхов, зросте мінімум на 0,7-1 грн/л.

Як розповів експерт, подальший розвиток цін залежить від швидкості операцій трейдерів, які залишилися. Існує ризик спекуляцій на паливі, що подорожчало, з метою перетримання партій і подальшого скидання товару на ринок за зростаючими цінами.

“Ймовірно, що Proton Energy не захоче повністю залишати ринок і продовжить постачати паливо через посередників, що все одно призведе до підвищення цін, — говорить Пантюхов. — Однак хвилюватися не варто. Подальшого підвищення цін на нафту в найближчому майбутньому не передбачається. Дефіцитний стрибок цін на бензин буде короткостроковим. Трейдери швидко підготують заміну, адже для них це — додатковий прибуток”.

І все ж, додає експерт, варто приготуватися, що у квітні і першій половині травня можна буде побачити підвищення цін на 1-2 грн/л до 29-30 грн/л (A-92). Тому, за його прогнозами, ціни на таксі, яке через жорсткість карантинних заходів залишається в низці міст для деяких єдиним способом дістатися на роботу, також зростуть.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.