Для українських водіїв затвердили нові штрафи

0
1939

Стало відомо, що днями в Кабінеті міністрів України затвердили поправки, що змінюють діючі раніше правила перевезення дітей в автотранспортних засобах.

Постанова уряду вже є на офіційній сторінці Кабміну.

Головним нововведенням є дозвіл перевозити дітей без фіксуючого спеціального автокрісла, якщо їх зріст більш 145 сантиметрів. При цьому дитині може бути менше 12 років.

Нагадаємо, що раніше заборонялося переміщати без автокрісла дітей, які не досягли віку в 12 років або зростом менше 145 сантиметрів. З 24 лютого 2021 вікові обмеження скасували, але залишили по зросту дитини.

У постанові також зазначено, що нові правила не стосуються пасажирських автобусів, карет «швидкої допомоги», або спеціалізованих автотранспортних засобів МВС, ЗСУ та подібних відомств.

При цьому сам термін «спеціальний засіб» для транспортування, який використовується в ПДР, замінили на «дитяча утримуюча система».

Читайте також  Автофіксація порушень ПДР: водії знайшли новий спосіб уникнути штрафів

Крім того, в урядовому документі дозволили перевозити дітей до 3 років на передніх пасажирських сидіннях, але тільки в тому випадку, якщо автовласник встановить «дитячу утримуючу систему» ​​проти напрямку руху, і відключить при цьому передню подушку безпеки.

Визначили в Кабміні і параметри «дитячої утримуючої системи» – вона повинна надійно фіксувати дитину як в похилому, так і в сидячому положенні, щоб в разі екстреного гальмування або зіткнення зменшити ризик травмування дітей.

Відзначається, якщо у водія не буде «дитячої утримуючої системи» для дитини менше ніж 145 сантиметрів зросту, то він змушений буде заплатити за перше порушення штраф 510 гривень, а за повторне вже 850 гривень. Як бути з підлітками малого зросту, які навіть в 13-14 років нижчі 145 сантиметрів, в постанові не вказується.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.