Яким водіям не приходитимуть “листи щастя”

Час читання: < 1 хв.
0

Надсилати «листи щастя» планують тільки тим водіям, які протягом 15 днів з дня винесення постанови про накладення адмінстягнення не сплатили штрафу. Про це пише «Закон і Бізнес».

Таку ініціативу висунули у проекті «Про внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення щодо правопорушень щодо виконання постанов» (№5058).

Більшість українських водіїв знають про 50% знижку на штраф, а тому після того, як «погорять» на паркуванні у забороненому місці, відразу платять за рахунками. Але у КпАП передбачено, що оригінал постанови про притягнення до адмінвідповідальності незалежно від погашення штрафу обов’язково надсилається на поштову адресу власника або належного користувача (водія) транспортного засобу.

Отже, у пояснювальній записці стверджується, що, отримавши такий лист, знервований водій може забути, що вже заплатив державі, і сплатить штраф ще раз. Окрім того, постійне листування із законослухняними громадянами витягує з бюджету Нацполіції по 60 млн грн. на рік.

Тому, щоб не витрачати зайві гроші та берегти нерви водіїв, народні депутати пропонують відмовитися від надсилання постанов про притягнення до відповідальності за порушень правил зупинки, стоянки та паркування тим, хто сплатив штраф у перші 10 днів. А от набирати чинності така постанова буде відразу після сплати штрафу або її вручення особі.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!