Водіям нагадали про штраф за автомобільну аптечку

0
1041

Дорожній Адвокат нагадав, який штраф загрожує кермувальнику автівки за відсутність аптечки.

Як відомо, керування автомобілем при відсутності аптечки заборонено. Автомобільна аптечка це не будь-яка коробка з довільним набором медичних препаратів. Правила упаковки і вмісту аптечки затверджено Державним стандартом ДСТУ 3961-2000.

Якщо в автомобілі відсутня аптечка, поліцейські звинувачують водія в порушенні вимог п. 31.4.7 «є» ПДР. В постанові зазначають – «керування ТЗ з відсутньою медичною аптечкою» та кваліфікують такі дії за ч. 1 ст. 121 КУпАП, яка встановлює відповідальність за керування автомобілем, що має технічні несправності, з якими експлуатація його забороняється, і тягне накладення штрафу 340 грн.

Зараз читають  У Мін'юсті попередили про рішення вилучати авто у водіїв-порушників

При цьому, пунктом 31.4.7 «є» ПДР заборонено експлуатацію транспортних засобів за відсутності на легковому автомобілі медичної аптечки з нанесеними на неї відомостями про тип транспортного засобу, для якого вона призначена.

Втім, відсутність у машині аптечки не свідчить про технічні несправності, з якими забороняється її експлуатація. Це означає, що порушення вимог п. 31.4.7 «є» ПДР щодо відсутності аптечки не підпадає під ознаки адміністративного правопорушення за ч.1 ст.121 КУпАП. Тобто штраф за керування автомобілем без аптечки незаконний!

За словами юриста, таке порушення необхідно кваліфікувати за ст. 125 КУпАП, яка тягне за собою лише попередження.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.