Експлуатація автомобіля при нанесенні на скло покриття, яке обмежує оглядовість й погіршує прозорість скла забороняється Правилами дорожнього руху.
Про це нагадує Дорожній Адвокат .
За керування автомобілем із порушенням цих вимог на перший раз передбачено штраф у розмірі 340 грн. (ч.1 ст.121 КУпАП).
Якщо порушення вчинено повторно протягом року, то можуть позбавити права керування від трьох до шести місяців або адміністративний арешт на строк від п’яти до десяти діб (ч.4 ст.121 КУпАП).
Однак правилами, передбачено певні винятки. А саме допускається тонування із світлопропусканням для вітрового скла не нижче 75% та для інших не нижче 70% (п.п. 2.2.4 ГОСТ 5727-88). Дзеркальне тонування заборонено у будь-якому випадку.
Проте, при накладенні штрафу визначити відсоток світлопропускання працівник поліції повинен не візуально, а лише із застосуванням спеціального приладу (тауметр).
Якщо інспектор не провів відповідних вимірювань світлопропускання спеціальними приладами, то такий штраф за керування автомобілем із тонованим склом є незаконним.
Водіям в Україні більше не доведеться хвилюватися про втрату улюблених номерних знаків при зміні автомобіля.…
У 2024 році інтерес до електрокарів в Україні поступово зростав. Це було пов'язано з державними…
2024 видався непростим для американського автовиробника Stellantis, який продемонстрував зниження продажів на 15% в порівнянні…
Купівля автомобіля на вторинному ринку — це завжди серйозний крок. Тут важливо не тільки звертати…
Компанія Opel оновила найпопулярнішу модель Astra. Після оновлення у автомобіля більше немає найдоступнішої версії з…
Тюнінг-ательє TOM'S підготувало особливе обваження для позашляховика Toyota Land Cruiser Prado. Повноцінна прем'єра пройде на…
Leave a Comment