Твердотільний акумулятор QuantumScape подвоїть запас ходу електромобілів

0
1424

Ширшому впровадженню повністю електричних автомобілів перешкоджає їх невисока автономність і тривалий процес зарядки. Каліфорнійська компанія QuantumScape взялася вирішити цю проблему і створила твердотільний літій-іонний акумулятор. Від актуальних АКБ він відрізняється більш високою енергоємністю і швидкою зарядкою.

В сучасних літій-іонних батареях для поділу анода і катода використовуються спеціальні полімери. Але це досить м’який матеріал, який схильний до руйнування від проходять крізь нього іонів літію, що призводить до короткого замикання і скорочує термін служби.

Основою роздільник в розробці QuantumScape виступає гнучкий керамічний матеріал з певними домішками, який може одночасно діяти і як твердий електроліт, і як ефективний сепаратор. Таке рішення, за заявою розробників, істотно впливає на довговічність АКБ: компанія гарантує збереження більше 80% від початкової ємності твердотільного акумулятора після 800 циклів перезаряджень.

Крім цього, при використанні керамічного сепаратора збільшується щільність енергії, що робить акумулятор набагато енергоефективним – до 500 кВтг / кг у порівнянні з менш ніж 300 кВт • год / кг у актуальних літій-іонних АКБ.

«Ми вважаємо, що дані про продуктивність, які ми оприлюднили, показують, що твердотільні батареї можуть скоротити розрив між електромобілями і автомобілями з ДВЗ і допомогти електрокарам стати домінуючим видом транспорту в світі», – заявив засновник і генеральний директор QuantumScape Джагдіп Сінгх.

Також в QuantumScape впевнені, що їх твердотільні батареї надійдуть в масове виробництво вже в 2024 році.

Читайте також  Що вибрати для подорожі з дитиною: машину чи поїзд

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.