У Польщі всі дорожні знаки стануть «розумними»

0
467

Зовсім скоро в Польщі будуть встановлені «розумні» дорожні знаки, які оснащені безліччю датчиків для моніторингу руху та попередження водіїв про небезпеку на дорозі попереду.

«Розумна» колонка, «розумна» лампа, «розумний» телефон … що далі? Правильно, інтелектуальна система дорожніх знаків! Свій початок проєкт бере у 2017 році. Через три роки розробок вчені вже були готові розгорнути свою «розумну» систему INZNAK на дорогах країни на початку 2020 року, проте пандемія сильно підкосила їх плани. Зараз автори проєкту сподіваються почати роботи по установці найближчим часом.

«Розумні» дорожні знаки будуть відслідковувати обсяг руху на дорогах і попереджати водіїв в режимі реального часу про пробки або аварії попереду на дорозі, використовуючи кілька видів радарів, включаючи акустичний датчик швидкості (AVS), який контролює швидкість руху. AVS зчитує відбиті звукові хвилі й обчислює трафік на певній ділянці автомагістралі, ця інформація потім передається водію.

Читайте також  Tesla все же выпустила самую бюджетную Model Y

Розумні дорожні знаки також оснащені вбудованим радаром Доплера, він дозволяє вимірювати швидкість не тільки машин, але і газоподібних, рідких і сипучих середовищ. На сьогодні така технологія широко використовується для вимірювання швидкості автомобіля, наприклад, в поліцейських радарах. В інтелектуальній системі дорожніх знаків радар Доплера також буде відслідковувати швидкість машин, але його головна функція — попередження про опади на дорозі попереду.

Коли INZNAK буде розгорнута, знаки системи будуть «спілкуватися» з проїжджаючими машинами за допомогою технології Vehicle-to-everything (V2X). Це форма зв’язку дозволяє передавати інформацію швидко рухомих об’єктів, якщо у них включений Bluetooth.

ДЖЕРЕЛОcikavosti.com
Кондитер в минулому (професія яка немає ніякого відношення до автомобілів). З 2015 року роблю вигляд, що щось розумію в машинах.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.