Акциз на паливо може зрости: які чекати ціни

0
845

Народні депутати мають намір збільшити ставку акцизного податку на дизельне паливо до € 239,5 за 1 тис. л. Зростання буде прописане в новому законопроекті, який розробляється за участю представників ринку екологічних видів транспорту. При тому зараз акциз становить € 139,5. Про це повідомив в Facebook директор “УкрАвтономГаз” Андрій Дорофєєв.

” Чекаємо законопроект щодо збільшення акцизного податку на дизельне паливо на € 100 на 1 тис. літрів “, – зазначив бізнесмен.

Примітно, що учасники ринку скрапленого газу анонсували свіжий законопроект з новими ставками акцизу, але подробиці обіцяють в кінці цього тижня.

За словами директора компанії “УкрАвтономГаз”, даний документ вирішить три таких питання:

  1. Надходження до бюджету перевищать 29 млрд грн на рік. Враховується, що споживання дизельного палива в 2019-м перевищило 8,62 млн куб. м, або 6,99 млн т.
  2. Додатковий $ 1 млрд надходжень можна направити на екологічні проекти, зокрема, комунальний дизельний транспорт перевести на метан або закупити нові електроавтобуси.
  3. У найближчі кілька років зменшиться число дизельних автомобілів в Україні. Збільшення вартості ДТ призведе до зниження кількості імпортних легковиків з дизельними двигунами.

При цьому дизельне паливо в Україні може подорожчати до 4 грн / л. Це збільшення можна обмежити 2 грн / л, прийнявши закон про обмеження середньомісячної маржі АЗС до 20%. Примітно, зараз на дизелі і бензині продавці накручують більше 30%, а зрідженому газі – до 20%.

Читайте також  Оголошені фіналісти премії «Автомобіль року 2021»
Головний редактор видання UaMotors. Захоплюєтся технологіями та новими автомобілями.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.