Міністерство фінансів України має намір в черговий раз змінити поріг вартості авто, що обкладаються податком на розкіш. Відповідна заява була оприлюднена прес-службою відомства у вівторок 17 листопада.
Відповідно до актуальної редакції Податкового кодексу, такий податок стягується із
власників авто, середньоринкова ціна яких становить більше ніж 375 мінімальних заробітних
плат. Відповідно, вартість автомобіля, який підлягає цьому типу оподаткування, не є
стабільною і досить часто змінюється.
Ба більше, в останні роки ця планка постійно підвищувалася разом зі збільшенням мінімального доходу Українців.
Таким чином у 2017 році, коли мінімальна зарплата становила 3200 грн, податок на розкіш застосовувався до власників транспортних засобів вартістю від 1,2 млн грн. В той час як у 2020 році межа підвищилася до 1,77 млн грн. А у 2021 році, коли МЗП збільшиться до 6 тис. грн, мінімальна вартість оподатковуваного авто також зросте і становитиме вже 2,25 млн грн.
Однак, за останній рік кількість таких авто в Україні значно зменшилась. Не в останню чергу це спричинено пандемією та економічною кризою в Україні та світі в цілому. У порівнянні із 2019 роком чисельність власників авто, що сплачують податок на розкіш, зменшилася у півтора рази.
Відповідно до інформації з Мінфіну, такі зміни погіршили стан місцевих бюджетів. Адже саме до них спрямовуються ці кошти. Для прикладу, із початку 2020 року, тобто за 10 місяців, місцеві бюджети отримали 183,4 млн грн. А за аналогічний період часу у 2019 році – ця сума становила 242,4 млн грн. Таким чином податок на розкіш втрачає свою фіскальну роль.
Саме така несприятлива ситуація у фінансуванні місцевих бюджетів і змушує Міністерство фінансів України до негайних змін у законодавстві. Владний орган пропонує скорегувати Податковий кодекс та встановити новий поріг для податку у 200 мінімальних заробітних плат.
В разі ухвалення запропонованих змін, вже у 2021 році податок на розкіш сплачуватимуть власники транспортних засобів, придбаних за ціною більшою ніж 1,2 мільйона гривень.