Штрафи, які українським водіям будуть виписувати за системою автофіксації порушень ПДР, можна буде успішно оскаржити в суді. Такої думки дотримується автоюрист Богдан Глядик.
За словами Богдана Глядика, притягнення до відповідальності водія, чиє порушення ПДР зареєстровано камерами, суперечить Конституції. Правда, це вірно лише в тому випадку, якщо повідомлення про штраф отримає власник автомобіля, а порушить правила зовсім інша людина.
В Україні до 2010 року працювала така ж система автофіксації порушень ПДР. Суди були завалені позовними заявами автомобілістів, які вважали, що їх неправильно оштрафували. Одна з таких справ дійшла до Конституційного Суду, і він постановив, що не можна штрафувати власника автомобіля, якщо він не сидів за кермом під час порушення ПДР. Це суперечить Конституції.
По всій видимості, система автофіксації порушень ПДР запрацює в нашій країні з 1 червня. Автомобілісти, які їздять на чужих машинах, повинні отримати статус “належного користувача”. В іншому випадку штраф за порушення правил дорожнього руху буде приходити справжнім власникам, а це їм напевно не сподобається.
Автовласники часто стикаються з проблемою, коли після передачі свого транспортного засобу іншим особам отримують штрафи…
Ризик викрадення автомобіля існує завжди, проте уважність допоможе вам вчасно помітити підозрілі ознаки ще до…
Volkswagen розширила свій асортимент комерційних автомобілів, представивши гібридні версії Multivan eHybrid 4MOTION та Caddy Cargo…
В Україні пішоходи також несуть відповідальність за безпеку на дорогах. Дотримання правил дорожнього руху важливе…
З початку 2025 року сервісні центри МВС України видали 206 609 посвідчень водія, з яких…
Компанія BMW, згідно з останніми повідомленнями, має намір кардинально змінити зовнішній вигляд у багатьох моделей…
Leave a Comment