Штрафи, які українським водіям будуть виписувати за системою автофіксації порушень ПДР, можна буде успішно оскаржити в суді. Такої думки дотримується автоюрист Богдан Глядик.
За словами Богдана Глядика, притягнення до відповідальності водія, чиє порушення ПДР зареєстровано камерами, суперечить Конституції. Правда, це вірно лише в тому випадку, якщо повідомлення про штраф отримає власник автомобіля, а порушить правила зовсім інша людина.
В Україні до 2010 року працювала така ж система автофіксації порушень ПДР. Суди були завалені позовними заявами автомобілістів, які вважали, що їх неправильно оштрафували. Одна з таких справ дійшла до Конституційного Суду, і він постановив, що не можна штрафувати власника автомобіля, якщо він не сидів за кермом під час порушення ПДР. Це суперечить Конституції.
По всій видимості, система автофіксації порушень ПДР запрацює в нашій країні з 1 червня. Автомобілісти, які їздять на чужих машинах, повинні отримати статус “належного користувача”. В іншому випадку штраф за порушення правил дорожнього руху буде приходити справжнім власникам, а це їм напевно не сподобається.
Не так давно в Верховній Раді з'явився законопроєкт, який має на меті зробити покарання за…
Коли потрапляєш у туман, просто нічого не видно. Відчуття таке, ніби ти їдеш у молоці,…
Багато автовласників, отримуючи при порушенні правил нечіткі знімки з дорожніх камер, помилково вважають, що вони…
Зараз, коли ціни на бензин просто зашкалюють, а грошей у багатьох не вистачає, на ринку…
BMW M3 готується до повернення у сьомому поколінні, пропонуючи вибір між класичним рядним шестициліндровим двигуном…
Шини псуються не тільки від їзди, а й від того, як їх зберігати. Якщо зробити…
Leave a Comment