В Україні з’явиться новий штраф

0
921

Відповідно до закону про безперешкодний доступ українців до узбережжя водойм, який набув чинності 21 листопада 2019 року, всі огорожі повинні були бути демонтовані протягом трьох місяців.

Обмеження в будь-який спосіб безперешкодного або безоплатного доступу громадян до узбережжя морів, морських заток, лиманів і островів у внутрішніх морських водах в межах пляжної зони, а також до берегів річок, водойм і островів для загального водокористування, крім передбачених законом випадків, тягне за собою накладення штрафу на громадян від 200 до 400 неоподатковуваних мінімумів (3400 — 6800 грн.) і на посадових осіб — від 400 до 700 неоподатковуваних мінімумів (6800 — 11900 грн.).

Такі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 400 до 700 неоподатковуваних мінімумів) (6800 — 11900 грн.) І на посадових осіб — від 700 до 1000 неоподатковуваних мінімумів (11900 — 17000 грн.).

Читайте також  Водіїв чекають нові штрафи

Власник повинен їх прибрати протягом 10 днів після отримання письмової вимоги місцевої держадміністрації або виконавчого органу сільської, селищної або міської ради. Якщо власник цього не зробить, відповідні органи приймають рішення про демонтаж, а оплатить це все одно власник споруди

Крім того, перешкоджання доступу до водойми є підставою для припинення права користування землями на узбережжі.

Конституція України визначає водні ресурси власністю народу, а Водний кодекс декларує безкоштовне користування водоймами. Новий закон запровадив юридичну відповідальність за порушення цих статей.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.