Нідерланди обмежать швидкість руху до 100 км/год: названа причина

0
143

Уряд Нідерландів оголосив у середу, що в країні з 2020 року буде знижена дозволена максимальна швидкість на автомагістралях до 100 км на годину замість нинішніх 130 в денний час з 6:00 до 19:00, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на телеканал RTBF.

Як зазначається, цей захід робиться задля скорочення автомобільних вихлопів.

Рішення прийнято на тлі дебатів про способи зниження в країні викидів окису азоту. Приводом стала заява нідерландського суду в травні про те, що нинішня політика уряду Нідерландів в цій сфері не відповідає вимогам Євросоюзу.

У Бельгії новина з сусідньої країни оживила дискусію про можливе зниження швидкості на автомагістралях. Бельгія, як і Іспанія, лідирує в Західній Європі за кількістю смертельних ДТП. За даними RTBF, в Бельгії припадає 58 смертей на рік на 1 тис км автомагістралей, в ЄС середній показник – близько 25 загиблих.

Згідно з розрахунками бельгійського інституту дорожньої безпеки, обмеження максимальної швидкості до 100 км на годину дозволило б щороку зберегти з десяток життів і відчутно скоротити кількість серйозних ДТП. Однак інститут визнає складність введення такого заходу, оскільки сьогодні більше половини бельгійських водіїв перевищують навіть нинішній швидкісний ліміт у 120 км на годину.

Обмеження швидкості в Нідерландах стане найсуворішим в ЄС поряд з Кіпром і Норвегією. Так, у більшості європейських країн максимальна дозволена швидкість на автомагістралях – 130 км на годину при хороших погодних умовах, зокрема, у Франції, Люксембурзі та Італії. В Іспанії та Португалії можна розганятися до 120 км на годину. У Великій Британії – до 70 миль на годину (близько 112 км), що приблизно дорівнює максимальній швидкості в Росії або Швейцарії, де обмеження становить 110 км на годину.

При цьому в Польщі і Болгарії планка встановлена ​​вище: 140 км на годину. У Німеччині ліміт не встановлений, але рекомендується не перевищувати 130 км на годину.

У низці країн, наприклад, у Литві і Фінляндії, обмеження швидкості залежить від пори року: взимку заборонено їздити швидше 100 км на годину.

Головний редактор видання UaMotors. Захоплюєтся технологіями та новими автомобілями.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.