Categories: Новини

В Україні можуть змінити правила розмитнення авто: важливі деталі

Share

В Україні збільшилася кількість старих авто з-за кордону до 27 тисяч. Це максимальний результат, не враховуючи перші три місяці року, коли за пільговими ставками активно легалізувалися «євробляхи». Водночас влада намагається навести лад з тисячами нерозмитнених авто, передає «Слово і діло».

Міністр інфраструктури Владислав Криклій передбачає, що норми чинного законодавства можуть переглянути. «По-перше, пропозиція «АвтоЕвроСили» – скасувати коефіцієнт віку, який зараз впливає на вартість розмитнення старих авто. По-друге, потрібно дати можливість ввозити ретроавто, тому що чинне законодавство не дозволяє цього робити. По-третє, переглянути вимоги за екостандартами, оскільки на сьогодні через обмеження зі (стандарту) «Євро-5» вантажні авто теж не можуть заїжджати», – зазначив Криклій.

Директор Інституту соціально-економічної трансформації Ілля Несходовський в цілому позитивно оцінив запропоновані зміни, але щодо деяких з них висловив застереження. Зокрема, експерт зауважив, що, дозволяючи ввозити ретроавто, потрібно передбачити та прописати перелік вимог.

«Ця норма не повинна стати «дірою», за допомогою якої можна буде ввозити різні автомобілі та ухилятися від податків», – висловив побоювання експерт.

На його думку, в Україні дійсно варто скасувати коефіцієнт віку, оскільки це податок, який доречно застосовувати тільки в двох випадках – щодо предметів розкоші або шкідливих товарів.

«Звісно, є питання щодо того, щоб до України не почали ввозити автомобілі, які шкодять навколишньому середовищу. В такому разі розглядати питання відповідності окремого авто екологічним стандартам. Автомобілі, які забруднюють середовище, слід обкладати високими штрафами. У разі мінімальної шкоди середовищу відповідно слід застосовувати й мінімальний податок», – розповів Несходовський.

На його погляд, в такий спосіб влада може зняти всі претензії з приводу того, що Україна перетворюється на звалище старих авто, які шкодять середовищу.

Експерт зазначив, що Україна повинна прагнути впроваджувати європейські екологічні стандарти. Однак потрібно врахувати, що тільки багаті країни Європи можуть дозволити собі «Євро-5», додав він.

За словами економіста, Україна поки не може дозволити собі впроваджувати такі стандарти, оскільки такі авто дуже дорогі, а купівельна спроможність українців не висока.

«Тому з огляду на нашу ситуацію, перехід на «Євро-6» потрібно відтермінувати щонайменше на один-два роки. Це повинно бути предметом обговорень. Тим більше, що Європа також не однорідна, там також є винятки. Чому тоді Україна повинна дотримуватися таких же стандартів, як Німеччина? Безумовно, Україна до цього прийде, але тільки, коли «стане твердо на ноги», – прокоментував Несходовський.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Лужна Софія

Кондитер в минулому (професія яка немає ніякого відношення до автомобілів). З 2015 року роблю вигляд, що щось розумію в машинах.

Опублікував
Лужна Софія

Останні записи

Експерти назвали усі несправності, що призводять до заборони на експлуатацію авто

Більшість водіїв вважають, що найчастіше штрафи виписуються перевищення швидкості та зневага до ременя безпеки, забуваючи,…

05.04.2025

Нове покоління Nissan Juke показали на перших рендерах

Фінансові труднощі змусили Nissan мобілізувати свої сили та запевнити інвесторів і громадськість, що ситуація у…

05.04.2025

Які дешеві японські кросовери не ламаються: три найкращі варіанти

Для тих, хто шукає надійний японський кросовер за бюджет до 700 тис. гривень, варто звернути…

04.04.2025

Як водії пошкоджують акумулятори: найпоширеніші помилки експлуатації

Власники автомобілів по-різному ставляться до акумуляторів. Дехто змінює батарею раз на пару років, а інші…

04.04.2025

5 головних помилок при сезонній заміні шин, які роблять водії

Зима швидко пройшла, а весна настала ще раніше, з температурою до +18 градусів у березні.…

04.04.2025

Вартість електрокарів на вторинному ринку різко знижується

Фраза «електромобілі швидко втрачають у ціні» стала звичною, і нове дослідження iSeeCars лише підтверджує цей…

04.04.2025