Бактерії можуть запобігти появі ям на бетонних дорогах. До такого висновку прийшли вчені з американського Університету Дрекселя. Про результати свого дослідження вони розповіли в журналі Construction and Building Materials.
За словами вчених, антиобморожувач хлорид кальцію схильний проникати в структуру бетону і взаємодіяти з одним з її компонентів, гідроксидом кальцію, що розширює бетон зсередини, приводячи до утворення тріщин і ям.
Нешкідливі для людей бактерії Sporosarcina pasteurii відомі своєю здатністю перетворювати хлорид кальцію в карбонат кальцію. Останній же відомий як «природний цемент» – він бере участь у формуванні мармуру і вапняку, скріплюючи маси піску і породи.
Вчені додали цих бактерій в бетонну суміш і завантажили зразок в розчин хлориду кальцію. Приблизно через місяць вони виявили, що бетон з бактеріями не був пошкоджений, крім того, став ще міцнішим.
На думку вчених, завдяки результатам їх дослідження бактерії Sporosarcina pasteurii незабаром можуть стати невід’ємним інгредієнтом бетонних сумішей.
У першому кварталі 2025 року оптові ціни на автомобілі в ЄС зросли, що зумовлено підвищеним…
Останнім часом на дорогах України почастішали випадки, коли водії після зупинки патрульними одразу глушать двигун.…
Попит на гібридні автомобілі у світі продовжує стрімко зростати, і компанія Toyota впевнено зберігає лідерство…
Toyota Corolla заслужено вважається однією з найпопулярніших моделей японського бренду у світі, здобувши репутацію надійного…
Оновивши весь свій модельний ряд румунський суббренд Renault, відомий як Dacia, розпочав роботу над абсолютно…
Експерти iSeeCars опублікували рейтинг автомобілів, які найбільше та найменше втрачають у ціні з роками. В…
Leave a Comment