Бактерії можуть запобігти появі ям на бетонних дорогах. До такого висновку прийшли вчені з американського Університету Дрекселя. Про результати свого дослідження вони розповіли в журналі Construction and Building Materials.
За словами вчених, антиобморожувач хлорид кальцію схильний проникати в структуру бетону і взаємодіяти з одним з її компонентів, гідроксидом кальцію, що розширює бетон зсередини, приводячи до утворення тріщин і ям.
Нешкідливі для людей бактерії Sporosarcina pasteurii відомі своєю здатністю перетворювати хлорид кальцію в карбонат кальцію. Останній же відомий як «природний цемент» – він бере участь у формуванні мармуру і вапняку, скріплюючи маси піску і породи.
Вчені додали цих бактерій в бетонну суміш і завантажили зразок в розчин хлориду кальцію. Приблизно через місяць вони виявили, що бетон з бактеріями не був пошкоджений, крім того, став ще міцнішим.
На думку вчених, завдяки результатам їх дослідження бактерії Sporosarcina pasteurii незабаром можуть стати невід’ємним інгредієнтом бетонних сумішей.
Кілька власників Tesla Cybertruck повідомили про небезпечні випадки, коли металеві панелі кузова відривалися під час…
Представницький седан Mercedes-Benz S-Class наступного року очікує на велике оновлення. Про це повідомив сам німецький…
Експерти TopSpeed назвали 10 найнадійніших автомобілів, здатних без проблем проїхати понад 320 тис. км. Хто…
На заході Tech Days у Ландсхуті марка BMW поділилася першими подробицями щодо розробки нових електричних…
Шанхайське видання Leixing Pindao склало рейтинг електромобілів за швидкістю зарядки, протестувавши 26 моделей із пробігом…
BMW представила прототип Vision Vehicle із передовою системою управління Heart of Joy, яку компанія вважає…
Leave a Comment