Бактерії можуть запобігти появі ям на бетонних дорогах. До такого висновку прийшли вчені з американського Університету Дрекселя. Про результати свого дослідження вони розповіли в журналі Construction and Building Materials.
За словами вчених, антиобморожувач хлорид кальцію схильний проникати в структуру бетону і взаємодіяти з одним з її компонентів, гідроксидом кальцію, що розширює бетон зсередини, приводячи до утворення тріщин і ям.
Нешкідливі для людей бактерії Sporosarcina pasteurii відомі своєю здатністю перетворювати хлорид кальцію в карбонат кальцію. Останній же відомий як «природний цемент» – він бере участь у формуванні мармуру і вапняку, скріплюючи маси піску і породи.
Вчені додали цих бактерій в бетонну суміш і завантажили зразок в розчин хлориду кальцію. Приблизно через місяць вони виявили, що бетон з бактеріями не був пошкоджений, крім того, став ще міцнішим.
На думку вчених, завдяки результатам їх дослідження бактерії Sporosarcina pasteurii незабаром можуть стати невід’ємним інгредієнтом бетонних сумішей.
BMW, відома своїми рідкісними серіями, схоже, хоче зробити ексклюзивні моделі трохи доступнішими, але не менш…
Складання протоколу за порушення правил дорожнього руху часто стає стресом для водія, проте варто пам'ятати:…
Відбулася прем'єра спеціальної версії плагін-гібридного Toyota Prius під назвою Night Shade. Модель вирізняють глянцеві чорні…
Сучасні автомобілі все рідше долають позначку у 200 тисяч кілометрів пробігу, а деякі потребують ремонту…
До презентації нового покоління Mazda CX-5 2026 залишилося зовсім небагато часу - офіційна прем'єра запланована…
Дорожня аварія завжди пов'язана зі стресом, але якщо зіткнення вже неминуче, важливо розуміти, як мінімізувати…
Leave a Comment