Кримський міст загрожує екологічною катастрофою

0
608

Через будівництво Кримського мосту відбувається заболочення Керченської протоки. Це порушує водообмін між Чорним та Азовським морями, і в майбутньому може привести до зникнення Азовського моря.

Вже значно зменшилася глибина фарватерів – штучних проходів для суден під мостом, – розповів “Обозревателю” старший науковий співробітник Інституту водних проблем Російської академії наук, гірничий інженер-гідрогеолог Юрій Медовар.

“Написав мені інженер з Керчі, який висловив побоювання через те, що Керченська протока стане болотом. А до цього все і йде за рахунок того, що на фарватері зменшуються глибини за рахунок наносів. Вже офіційно глибина зменшилася на півтора метра”, – сказав інженер.

Цю інформацію підтвердили океанологи. За їхніми даними, дно у Керченській протоці шорсткувате, і за рахунок цього можуть підвищитись донні накопичення і зменшитись глибини на фарватері. Якщо там відбудеться заболочування території, це призведе до колосального порушення водообміну між морями.

Азовське море і так вже терпить серйозну шкоду, там гине фауна, тому що зменшилася течія протоки і зменшився водообмін. Тому в перспективі Азовське море може спіткати доля Аральського моря, від якого нічого не залишилося,
– заявив інженер-гідрогеолог.

Проводилася чистка каналу, але всі відходи, які повинні були викинути в глибини Чорного моря, скинули перед протокою. Тож течія знову занесла відходи до каналу, де утворилися водорості.

“Потрібно терміново демонтувати цей міст і звільнити протоку, тому що Азовське море зовсім внутрішнє, у нього єдиний зв’язок зі світом – це Чорне море”, – стверджує Медовар.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!