Депутати хочуть українців «відлучити» від авто

0
1269

Якщо ідею схвалять, то тоді за кермо не зможуть сісти люди, які страждають, наприклад, гіпертонією

Про це повідомляють представники МОЗ, пише видання Знай.ua.

Міністерство охорони здоров’я України підготувало постанову, яка зобов’яже водіїв проходити медичне обстеження, а в разі виявлення захворювання, українцям заборонять сідати за кермо. На даний момент чиновники допрацьовують новий закон, і, якщо він вступить в силу, багатьох водіїв чекають суворі випробування. Ця постанова зараз активно обговорюється в профільних міністерствах і відомствах, а також і в суспільстві, що викликало чималий резонанс і багато суперечок.

Якщо ідею МОЗ схвалять, то тоді за кермо не зможуть сісти люди, які страждають, наприклад, навіть на сколіоз і гіпертонією. У постанові зазначаються всі захворювання, нібито «протипоказані» водіям. Серед них, крім сколіозу і гіпертонії, вказуються також поганий слух, високий артеріальний тиск, грижа, серцево-судинні захворювання, ендокринні захворювання та ін.

Читайте також  Яким водіям не приходитимуть “листи щастя”

При деяких хворобах, наприклад, при проблемах із серцем, медичний огляд потрібно буде проходити щорічно. Це необхідно для того, щоб лікарі змогли вчасно помітити прогресування хвороби і вжити відповідних заходів («відлучення» від авто).

За словами представників профільних відомств, така практика існує в багатьох країнах світу, зокрема європейських. Що ж, це дійсно так. Однак, там немає таких норм, які пропонує наше Міністерство охорони здоров’я України. Не секрет, що мало не у кожного водія можна знайти ту чи іншу проблему зі здоров’ям, які перераховані в новій постанові.

ДЖЕРЕЛОpoliteka.net
Головний редактор видання UaMotors. Захоплюєтся технологіями та новими автомобілями.