Як відіб’ється на автомобілістах введення воєнного стану

0
931

Як воєнний стан в Україні може відіб’ється на транспортній сфері життя, пише ельАВТО.

У зв’язку з напруженою ситуацією в Азовському морі, обумовленої провокаційними і агресивними діями з боку Росії, в Україні знову заговорили про можливість введення воєнного стану. Чи позначиться це на автомобілістів і транспортній сфері життя? Ще й як!

На час воєнного стану у військових і цивільної влади стає більше повноважень. Для здійснення тих чи інших цілей вони отримують можливість використовувати значні людські та матеріальні ресурси. Що ж стосується сфери ТЗ, закон дозволяє:

Як відіб’ється на автомобілістах введення воєнного стану
Дозволено:

Вилучати для тимчасового використання необхідне майно міністерств, центральних і місцевих органів виконавчої влади, територіальних громад, підприємств і громадян, в тому числі транспортні засоби, споруди, машини, механізми, устаткування та інші об’єкти, пов’язані з обслуговуванням транспорту, видаючи про це документи встановленого зразка.
Запроваджувати комендантську годину (заборону перебування у певний період доби на вулицях та в інших громадських місцях без спеціальних перепусток і посвідчень) і встановлювати особливий режим світломаскування.
Установлювати особливий режим в’їзду і виїзду, обмежувати свободу пересування громадян, іноземців та осіб без громадянства, рух транспорту.
Перевіряти документи у громадян, а в разі необхідності оглядати речі, транспорт, багаж і вантажі, службових приміщень та житла громадян.
Примусово вилучати і відчужувати майно у юридичних і фізичних осіб для потреб оборони.
Таким чином, якщо уряд введе військовий стан, то українці можуть зіткнутися з труднощами в питанні переміщення, затримок через перевірку документів та огляду ТЗ і, що ще більш радикально, тимчасово залишитися без автомобіля. Зате в пунктах пропуску для українців ніяких обмежень не буде, пообіцяв глава Держприкордонслужби. У той же час президент запевнив, що права і свободи громадян аж ніяк не будуть порушені.

Читайте також  Илон Маск пытался продать Tesla Apple
Головний редактор видання UaMotors. Захоплюєтся технологіями та новими автомобілями.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.