За словами заступника голови Національної поліції України Вадима Трояна, за керування транспортними засобами в стані алкогольного сп’яніння будуть карати штрафом в розмірі 17-34 тис. грн.
Рада 22 листопада прийняла закон про віднесення водіння в стані алкогольного сп’яніння до категорії кримінальних проступків, повідомив 22 листопада в Facebook заступник голови Національної поліції України Вадим Троян.
“Верховна Рада прийняла закон про кримінальні проступки … Чому це важливо? Цей закон розвантажить слідчих поліції і дозволить їм зосередитися на розкритті тяжких та особливо тяжких злочинів. До кримінальних проступків пропонується віднести такі поширені злочини, як некваліфіковані крадіжки, шахрайство, незаконні дії з наркотичними засобами без мети збуту, хуліганство тощо “, – написав Троян.
За його словами, до кримінальних проступків також буде віднесено управління транспортом в стані кримінальної сп’яніння.
“Також законопроект вносить норму про управління транспортом в стані сп’яніння в Кримінальний кодекс, зробивши його кримінальним проступком (покарання – штраф 17-34 тис. Грн і заборона керувати до трьох років, а при повторному порушенні – до 51 тис. Грн із забороною керувати від двох до трьох років) “, – продовжив Троян.
Він пояснив, що проводити розслідування кримінальних проступків будуть дізнавачі – посадові особи підрозділу дізнання Національної поліції України.
“Розслідування кримінальних проступків буде проводитися у формі дізнання зі спрощенням процедури, включаючи скорочені терміни – не більше 72 годин з моменту повідомлення особі про підозру або затримання, або в інших випадках в строк до одного місяця. Якщо випадок невідкладний, дізнавач до внесення відомостей до Єдиного реєстр досудових розслідувань матиме право оглянути місце події, взяти пояснення, провести медичний огляд, отримати висновок спеціаліста і зняти показання технічних приладів та технічних засобів , Вилучити знаряддя вчинення проступку, речі і документи. Процесуальні джерела доказів в провадженнях про проступки, крім загальних, також пояснення осіб, результати медобстеження, висновок фахівця, показання приладів і технічних засобів. Підозрюваного в скоєнні кримінального проступку зможуть затримати: до 72 годин – якщо особа чинить опір правоохоронцю, відмовляється припинити здійснювати порушення, намагається втекти; на 24 години – якщо людина нетверезий і може завдати шкоди собі чи оточуючим “, – додав Троян.
Верховна Рада 22 листопада прийняла в цілому відповідний законопроект №7279-д “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних злочинів”.
Згідно з інформацією, наданою джерелом, виробник Audi оголосив, що всі автодилери мають зменшити свої складські…
Презентація актуального на сьогоднішній день третього покоління Dacia Logan (на деяких ринках Renault Logan) відбулася…
Компанія Subaru займається розробкою нового покоління середньорозмірного кросовера Outback, нинішня шоста генерація якого з'явилася на…
Ательє CarPoint з Німеччини в жовтні минулого року представило зображення нового комплекту доробок для популярного…
У січні китайські ЗМІ вперше поділилися інформацією про новий універсал Zeekr 007 GT 2025 року,…
Світова прем'єра п'ятого покоління кросовера Kia Sportage відбулася влітку 2021 року. Автомобіль набув нового, більш…
Leave a Comment