Categories: Новини

Троян заявив, що п’яне водіння буде віднесено до категорії кримінальних проступків

Share

За словами заступника голови Національної поліції України Вадима Трояна, за керування транспортними засобами в стані алкогольного сп’яніння будуть карати штрафом в розмірі 17-34 тис. грн.

Рада 22 листопада прийняла закон про віднесення водіння в стані алкогольного сп’яніння до категорії кримінальних проступків, повідомив 22 листопада в Facebook заступник голови Національної поліції України Вадим Троян.

“Верховна Рада прийняла закон про кримінальні проступки … Чому це важливо? Цей закон розвантажить слідчих поліції і дозволить їм зосередитися на розкритті тяжких та особливо тяжких злочинів. До кримінальних проступків пропонується віднести такі поширені злочини, як некваліфіковані крадіжки, шахрайство, незаконні дії з наркотичними засобами без мети збуту, хуліганство тощо “, – написав Троян.

За його словами, до кримінальних проступків також буде віднесено управління транспортом в стані кримінальної сп’яніння.

“Також законопроект вносить норму про управління транспортом в стані сп’яніння в Кримінальний кодекс, зробивши його кримінальним проступком (покарання – штраф 17-34 тис. Грн і заборона керувати до трьох років, а при повторному порушенні – до 51 тис. Грн із забороною керувати від двох до трьох років) “, – продовжив Троян.

Він пояснив, що проводити розслідування кримінальних проступків будуть дізнавачі – посадові особи підрозділу дізнання Національної поліції України.

“Розслідування кримінальних проступків буде проводитися у формі дізнання зі спрощенням процедури, включаючи скорочені терміни – не більше 72 годин з моменту повідомлення особі про підозру або затримання, або в інших випадках в строк до одного місяця. Якщо випадок невідкладний, дізнавач до внесення відомостей до Єдиного реєстр досудових розслідувань матиме право оглянути місце події, взяти пояснення, провести медичний огляд, отримати висновок спеціаліста і зняти показання технічних приладів та технічних засобів , Вилучити знаряддя вчинення проступку, речі і документи. Процесуальні джерела доказів в провадженнях про проступки, крім загальних, також пояснення осіб, результати медобстеження, висновок фахівця, показання приладів і технічних засобів. Підозрюваного в скоєнні кримінального проступку зможуть затримати: до 72 годин – якщо особа чинить опір правоохоронцю, відмовляється припинити здійснювати порушення, намагається втекти; на 24 години – якщо людина нетверезий і може завдати шкоди собі чи оточуючим “, – додав Троян.

Верховна Рада 22 листопада прийняла в цілому відповідний законопроект №7279-д  “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних злочинів”.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Головний редактор видання UaMotors. Захоплюєтся технологіями та новими автомобілями.

Опублікував
Скарбик Павло

Останні записи

Водіям загрожує штраф 680 грн за порушення, яке часто ігнорують у містах

Патрульна поліція Києва звернула увагу водіїв на часту помилку, яка може призвести до штрафу в…

23.02.2025

Експерти склали список із 4 марок авто з відмінною надійністю

Знайти надійний і водночас доступний автомобіль – непросте завдання. Ринок пропонує безліч моделей, кожна з…

23.02.2025

Моторист розповів, якого кольору має бути ідеальна моторна олива

Серед водіїв часто виникають суперечки про те, якою має бути якісна моторна олива. Одні вважають,…

23.02.2025

Усі моделі Kia EV4 отримають імітацію перемикання передач

Kia готує до випуску новий електричний кросовер EV4, який стане привабливою пропозицією в сегменті доступних…

23.02.2025

Нову Audi A6 розсекретили за 10 днів до прем’єри

Офіційна прем'єра нової Audi A6 запланована на 4 березня, але в Мережі вже з'явився відеоролик,…

23.02.2025

У продажу з’явився позашляховий Lamborghini Urus із шинами 33 дюйми (ФОТО)

У продажу з'явився позашляховий Lamborghini Urus із шинами 33 дюйми. У США готові попрощатися з…

23.02.2025