Деякі водії навіть після того, як суд позбавив їх права керування, усе одно продовжують сідати за кермо. Таке зухвале ігнорування рішення суду може обернутися для них серйозними юридичними наслідками. Позбавлення права керування призначається лише за рішенням суду й застосовується за окремі порушення правил дорожнього руху.
Ще не так давно покарання за водіння у стані позбавлення прав було фактично символічним. Водієві загрожував лише штраф у розмірі 510 гривень, що не було суттєвою перешкодою – сплатив штраф і продовжив їздити. Такий мізерний розмір санкції не мотивував порушників дотримуватись заборони.
З ухваленням Закону №1231-IX ситуація змінилася. Зараз за керування автомобілем без права керування, якщо воно було відібране судом, передбачено штраф у 20400 гривень. Якщо ж водій вчиняє таке ж порушення повторно, то штраф зростає до 40800 гривень, а разом з ним обов’язково призначається повторне позбавлення права керування строком від п’яти до семи років.
Водночас у порушника залишається можливість оскаржити постанову про перше порушення впродовж десяти днів. Якщо скарга подана вчасно, дія постанови зупиняється до остаточного рішення суду. У такому разі інспектор не має права притягнути водія повторно за тією ж статтею. Якщо ж рішення суду не оскаржене, повторне порушення автоматично тягне за собою підвищений штраф і нове позбавлення прав.
В останні роки все більше автомобілістів віддають перевагу машинам з автоматичною коробкою передач, оскільки це…
Компанія Tesla офіційно підтвердила, що замість давно очікуваної абсолютно нової моделі електрокара, про яку довго…
У літню спеку чимало водіїв часто залишають машину з відкритим вікном, особливо якщо планують відійти…
Налаштування дзеркал базовий, але далеко не формальний етап підготовки до водіння. Помилки в цьому питанні…
Новий Nissan Magnite 2025 пройшов тести безпеки в рамках програми GNCAP і результати виявилися дуже…
На сьогоднішній день в інтернеті можна зустріти масу порад для автомобілістів щодо догляду за машиною,…
Leave a Comment