У Києві водій Олександр зупинився біля кав’ярні на хвилину. Повернувшись, побачив, як його Skoda вже вантажать на евакуатор. Але машину так і не забрали, бо він встиг підійти, пообіцяв переставити авто і зробив це на очах у поліції. Усе за законом.
Як пояснює харківський юрист Віталій, евакуація в Україні – це не покарання, а спосіб прибрати авто, якщо воно створює загрозу і власника нема поруч. Однак у статті 265-2 КУпАП чітко зазначено: якщо водій присутній і готовий переставити машину або усунути несправність – причин для евакуації більше немає. Це не добра воля інспектора – це вимога закону.
Фахівці радять у таких випадках спокійно сказати: “Я зараз приберу авто. Прошу не евакуювати”. Бажано зафіксувати розмову на відео – це стане доказом у суді. Також варто знати: машину не мають права забирати, якщо всередині хтось є. Якщо потрібно відійти – можна попросити знайомого залишитися в авто. І навіть проста записка з номером телефону під склом іноді рятує від евакуатора. Головне – не сваритися, а показати, що ви готові співпрацювати. Інакше – штрафмайданчик і витрати від 1500 гривень.
Все більше українців купують уживані автомобілі, і дедалі частіше вони обирають не внутрішній ринок, а…
В Україні з кожним роком зростає популярність електросамокатів, гіроскутерів та моноколіс. Однак досі використання цих…
Водії, які перевозять пасажирів на замовлення без ліцензії та офіційної реєстрації як підприємці, можуть отримати…
В Україні з'явилася нова небезпечна шахрайська схема - так звані "дзеркальні" водійські посвідчення. Зловмисники виготовляють…
Коли BMW презентував прототип нової 7-Series 2027 року, багатьох здивувала відсутність знайомих передніх фар із…
Плануючи будь-яку поїздку, навіть коротку, важливо передбачити можливі непередбачені ситуації. Експерт наголошує, що саме від…
Leave a Comment