Багато водіїв навіть не підозрюють, що працівники поліції не можуть зупиняти автомобілі у певних місцях – це прямо заборонено законодавчо, а не просто рекомендаціями. Автоюрист пояснив, де саме інспекторам не дозволено зупиняти транспортні засоби.
До таких заборонених зон належать пішохідні переходи, зупинки громадського транспорту, мости, тунелі та залізничні переїзди. Також не можна зупиняти авто там, де є обмежена оглядовість, на ділянках із дорожньою розміткою, що не дозволяє безпечно стати на узбіччі, або під знаками “Зупинка заборонена”. У цей перелік входять навіть острівці безпеки та велосипедні доріжки. Вибір подібних місць для зупинки становить небезпеку як для водіїв, так і для пішоходів.
Втім, існують винятки. Якщо потрібно запобігти правопорушенню, провести адміністративні дії або усунути загрозу життю чи здоров’ю людей – інспектор має право зупинити авто будь-де. Те ж саме стосується випадків, коли на службовій машині ввімкнені проблискові маячки – тоді діє інший порядок. У всіх інших випадках такі зупинки порушують правила і можуть бути оскаржені.
Часто можна побачити, як патрульні машини чатують саме на подібних спірних ділянках – особливо поблизу “зебр” чи зупинок. Якщо є підозри у неправомірності зупинки, варто зафіксувати все на відеореєстратор або телефон.
Нічна їзда вимагає від водія набагато більшої концентрації, ніж денна, але багато хто про це…
Mitsubishi працює над новим гібридним Outlander, який не потрібно буде підключати до розетки. Це буде…
Volkswagen почув своїх клієнтів і вирішив повернути більше звичних кнопок у салон. В оновлених електромобілях…
Червоне світло світлофора добре знайоме кожному водієві як сигнал повної зупинки - рухатися далі заборонено.…
Є кілька простих правил, які допоможуть уникнути неприємних ситуацій на дорозі або хоча б легше…
Hyundai офіційно презентувала свою другу батарейну модель у спортивній N-лінійці - "заряджений" електроседан Ioniq 6…
Leave a Comment