Новини

Що потрібно знати про перевезення дітей у авто: правила та штрафи

Share

В Україні питання безпечного перевезення дітей досі залишається на другому плані, особливо якщо порівнювати з європейськими стандартами. Часто дітей пристібають штатними ременями безпеки без використання спеціальних дитячих крісел або бустерів, ігноруючи той факт, що такі ремені призначені виключно для дорослих. У результаті під час аварії дитина, що сидить у непристосованому місці, може просто вислизнути з ременя або отримати серйозні травми.

За чинними правилами дорожнього руху, ремінь безпеки має проходити в області ключиці. У випадку, коли дитина не перебуває в автокріслі, ремінь часто проходить по шиї, що суттєво підвищує ризик важких травм у разі зіткнення. Деякі батьки намагаються обійти вимоги, підкладаючи подушки під дитину замість використання сертифікованих засобів утримання, проте така імпровізація лише погіршує ситуацію в разі ДТП.

Дорослий пасажир ще може спробувати втриматися під час аварії, навіть якщо не пристебнутий, тоді як дитина повністю беззахисна перед інерційною силою удару. Тому правильне використання дитячих утримуючих систем є критично важливим. Закон прямо забороняє перевозити дітей зростом менше 150 см у транспорті без спеціальних крісел або бустерів, які дають змогу надійно пристебнути їх стандартними ременями безпеки (пункт 21.11.б ПДР).

За недотримання цієї вимоги передбачено адміністративну відповідальність: штраф у розмірі 510 гривень, а при повторному порушенні – 850 гривень (відповідно до ч.10 і ч.11 ст.121 КУпАП). Однак, якщо така недбалість призведе до дорожньо-транспортної пригоди з тяжкими наслідками, водій нестиме кримінальну відповідальність. У такому випадку йому може загрожувати штраф від 51 000 до 85 000 гривень або обмеження волі до трьох років з позбавленням права керування транспортом на той самий строк (ч.1 ст.286 Кримінального кодексу України).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Миськів Роман

Людина яка фанатіє від спортивних автомобілів і полюбляє грати у авмобільні ігри.

Опублікував
Миськів Роман
Tags: Штраф

Останні записи

Як поводитись, якщо вас зупинила поліція: поради адвоката

Кожен водій рано чи пізно може опинитися в ситуації, коли його зупиняє поліція. У таких…

15.06.2025

Експерти назвали найбільш аварійні авто 2020 року

Американський Інститут дорожньої безпеки (IIHS) провів масштабне дослідження, яке показало, які п'ятирічні автомобілі є найнебезпечнішими…

15.06.2025

В Україні з 1 липня техогляд автомобілів проходитиме з обов’язковою відеофіксацією

З 1 липня в Україні змінюється порядок проведення технічного огляду автомобілів - тепер усі перевірки…

15.06.2025

Колір має значення: які машини найменше втрачають у вартості

Аналіз, проведений компанією iSeeCars, виявив цікаву закономірність: машини, пофарбовані в яскраві та незвичайні кольори, зберігають…

15.06.2025

Volkswagen відродить Touran у вигляді електромобіля (ФОТО)

Volkswagen готує мінівен із хитрими дверима для суперництва із Zeekr. Британський Autocar з'ясував, що автовиробник…

15.06.2025

В Україні хочуть ввести медогляди для водіїв віком від 65 років

У Верховній Раді готуються серйозні зміни, що можуть торкнутися всіх водіїв поважного віку. Йдеться про…

15.06.2025