Новини

Безпідставна зупинка авто: як діяти водієві та захистити свої права

Share

Раніше українські поліцейські мали можливість зупиняти автомобілі без будь-яких пояснень, що часто призводило до зловживань. Звична для водіїв ситуація, коли інспектор без привітання одразу вимагав документи, більше не відповідає чинному законодавству. Сьогодні порядок зупинки транспортних засобів чітко регламентований законом.

Згідно з Законом України «Про національну поліцію», правоохоронці можуть зупиняти автомобілі лише за наявності конкретних підстав, перелік яких викладений у статті 35. Це означає, що без причин, передбачених законом, поліцейський не має права зупиняти транспортний засіб. Серед основних причин — порушення правил дорожнього руху або очевидні ознаки технічної несправності авто. Проте досі трапляються випадки, коли інспектори діють за старими звичками, ігноруючи оновлені вимоги.

Крім підстав для зупинки, законом передбачено і порядок дій поліцейського під час спілкування з водієм. Інспектор зобов’язаний представитися, назвати своє прізвище, посаду, спеціальне звання та показати службове посвідчення на вимогу водія. Лише після цього він має право пояснити причину зупинки, чітко посилаючись на закон. Водій, у свою чергу, має право знати, хто його зупинив і з якої саме причини.

Тільки після виконання цих формальностей інспектор може просити водія надати документи для перевірки та розпочати розгляд справи про можливе правопорушення. Всі ці вимоги є не правом, а прямим обов’язком поліцейського.

У разі, якщо інспектор відмовляється представитися, не показує посвідчення або не називає законну підставу зупинки, його вимоги щодо надання документів стають неправомірними. В такій ситуації водій має повне право звернутися до поліції за номером 102 і повідомити про порушення з боку правоохоронців. Як правило, це допомагає швидко врегулювати конфлікт.

Варто зазначити, що водії також зобов’язані діяти в рамках закону і не зловживати своїми правами, заперечуючи очевидні порушення. Якщо ж ситуація стосується саме безпідставної зупинки, водій може вимагати приїзду іншого екіпажу, щоб зафіксувати факт неправомірних дій. Після цього необхідно подати письмову заяву з викладенням усіх обставин.

У випадку, якщо новий екіпаж підтримує незаконні дії колег, водій має право звертатися зі скаргами до керівництва поліції, прокуратури, ДБР та підрозділів внутрішньої безпеки МВС. При підтвердженні фактів правопорушення до винних працівників поліції мають бути застосовані дисциплінарні або інші передбачені законом санкції.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Миськів Роман

Людина яка фанатіє від спортивних автомобілів і полюбляє грати у авмобільні ігри.

Опублікував
Миськів Роман
Tags: Штраф

Останні записи

Поліція пояснила, як діяти при фальшивих звинуваченнях у ДТП

В Україні набирає обертів нова схема шахрайства, пов’язана з фальшивими звинуваченнями у ДТП та вимаганням…

13.05.2025

Volkswagen Passat обійшов Toyota Camry та Honda Accord у продажах у Китаї

Volkswagen Passat став найпопулярнішим середньорозмірним автомобілем у Китаї за підсумками квітня 2025 року, випередивши за…

13.05.2025

В Україні зростає попит на бензин з октановим числом 100

Після введення з 1 травня нових вимог до складу палива в Україні водії почали масово…

13.05.2025

BMW готує революцію у дизайні для 5 Series

BMW активно тестує п'яте покоління 5-Series 2028 модельного року - і судячи з свіжих знімків,…

13.05.2025

Як поліцейські визначають п’яного водія без алкотестера: ознаки, на які варто звернути увагу

Водії, незважаючи на значні штрафи, часто сідають за кермо у нетверезому стані. Проте досвідчені співробітники…

13.05.2025

Jeep представив оновлений Compass для Європи: перші фото

Jeep офіційно презентував оновлений Compass для європейського ринку. Кросовер отримав сучасний дизайн і буде доступний…

13.05.2025