Новини

Як спілкуватися з патрульними: поради юристів для водіїв

Share

Сьогодні для українських водіїв важливо не лише дотримуватися правил дорожнього руху, а й знати, як правильно спілкуватися з поліцією, щоб убезпечити себе від маніпуляцій та неправомірних дій з боку правоохоронців. Експерти наголошують: інколи достатньо однієї необачної відповіді на провокаційне запитання, аби отримати штраф чи навіть втратити водійське посвідчення. Юристи пояснюють, якими хитрощами патрульні намагаються змусити водія визнати свою провину.

Найпоширенішою є фраза «Чому порушуємо?», спрямована на те, щоб змусити людину виправдовуватись і фактично одразу визнати вину. Часто буває так, що самого порушення не було, але водій, припускаючи, що його зупинили не просто так, сам собі приписує провину. Поліцейські ж у таких випадках діють напористо, граючи на впевненості, щоб психологічно натиснути на водія.

Юристи радять у подібних ситуаціях залишатися спокійним і наполягати на відсутності порушень, вимагаючи від інспектора конкретних доказів, а не погоджуватися на голослівні звинувачення.

Ще одна поширена провокація стосується теми вживання алкоголю. Запитання на кшталт «Давно випивали?» спрямоване на те, щоб водій визнав сам факт вживання спиртного, навіть якщо це було вчора. Такої відповіді достатньо, аби поліцейський ініціював перевірку на алкотестері, який може показати залишковий алкоголь у крові. Фахівці рекомендують заперечувати будь-яке вживання алкоголю впродовж останньої доби, адже навіть мінімальні залишкові показники можуть призвести до тривалих і неприємних процедур.

Недобросовісні інспектори часто користуються розгубленістю водіїв, щоб добитися зізнання чи спровокувати на помилкові відповіді. При цьому слід пам’ятати: саме поліцейський зобов’язаний надати докази порушення, а не водій доводити свою невинуватість.

Також важливо знати, що перевищення допустимого рівня алкоголю в межах 0,2 проміле не є підставою для складання протоколу за ст. 130 КУпАП без додаткової перевірки в медичному закладі. Саме результати медичного огляду є визначальними при ухваленні рішення щодо відсторонення від керування транспортом.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Лужна Софія

Кондитер в минулому (професія яка немає ніякого відношення до автомобілів). З 2015 року роблю вигляд, що щось розумію в машинах.

Опублікував
Лужна Софія
Tags: Штраф

Останні записи

Наступне покоління Nissan Terrano виявилося черговим “близнюком” Duster

Nissan Terrano зник із модельного ряду японського бренду ще у 2022 році, однак це не…

12.05.2025

Усне зауваження замість штрафу: як захистити свої права при незначному порушенні ПДР

Кодекс України про адміністративні правопорушення не містить чіткого списку малозначних правопорушень, однак правозастосовна практика визначає…

12.05.2025

Renault офіційно анонсував електричний Twingo (ФОТО)

Renault офіційно анонсував повернення легендарного Twingo – тепер у повністю електричному форматі. Новинка збереже фірмові…

12.05.2025

Hyundai прогнозує повернення аналогових кнопок і зменшення кількості екранів у салонах авто

У сучасних автомобілях екрани стають дедалі більшими і численнішими, однак креативний директор Hyundai вважає, що…

12.05.2025

Поліція масово зупиняє авто без підстав: що каже закон і як захистити свої права

В Україні все частіше водії стикаються з тим, що їх зупиняють поліцейські без чіткої причини.…

12.05.2025

Компанія Toyota анонсувала дебют кросовера RAV4 нового покоління

Toyota готує до дебюту шосте покоління кросовера RAV4. На опублікованих тизерах помітні ключові риси майбутньої…

12.05.2025