Що чекає українських водіїв після заборони дизельних авто в ЄС

Час читання: 2 хв.
0
Що чекає українських водіїв після заборони дизельних авто в ЄС

Європейський Союз планує вжити радикальних заходів для зменшення викидів шкідливих речовин у повітря, зокрема, зменшити кількість дизельних автомобілів на дорогах Європи. Як повідомляє Motor.es, чиновники з комісії з транспорту та екології запропонували заборонити експлуатацію дизельних машин, якщо їхній вік перевищує десять років.

У Брюсселі вважають, що старі дизельні автомобілі завдають значної шкоди, особливо якщо вони не обладнані фільтрами сажі (DPF), що є порушенням екологічних стандартів ЄС. Якщо ініціативу схвалять, власники старих дизельних авто будуть змушені або встановити дорогі фільтри сажі, або відправити свої машини на утилізацію, повідомляє джерело, знайоме з ситуацією.

Проблеми з фільтрами сажі виникають через те, що в міських умовах важче підтримувати процес автоматичної регенерації фільтрів, і система може зноситися вже після 150-200 тисяч кілометрів пробігу. Замінити фільтр може бути дуже дорого, тому деякі водії просто знімають ці пристрої. Європейські норми не дозволяють ефективно контролювати наявність фільтрів без розбирання вихлопної системи, що дає можливість водіям їздити без них, негативно впливаючи на екологію.

Реклама

Пропозиція Єврокомісії зустріла критику в Німеччині, де таке рішення вважають непропорційним та обтяжливим. Німецькі експерти наголошують, що вік автомобіля не є основним фактором безпеки дорожнього руху, і застосовувати це як критерій є неправильним. Крім того, техогляд у Німеччині суворіший, ніж у деяких інших країнах, що ускладнює можливість шахрайства із фільтрами сажі.

Для України, яка прагне стати членом Європейського Союзу, це рішення може мати серйозні наслідки. Оскільки в Україні значна частина автопарку складається зі старих європейських автомобілів, включаючи дизельні, що старші за десять років, для українських водіїв це може стати проблемою. В Україні такі автомобілі будуть вважатися “неекологічними”, і їх буде важко продати, оскільки вони можуть не відповідати європейським стандартам.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!