Новини

Поліція пояснила, у яких місцях обгін заборонено

Share

Обгін — це один із найризикованіших маневрів під час руху, оскільки він вимагає виїзду на зустрічну смугу для випередження інших транспортних засобів. Така дія потребує максимальної концентрації, адже найменша помилка може обернутися серйозною аварією. Саме тому Патрульна поліція Київської області нагадує, у яких випадках обгін категорично заборонено.

Коли обгін заборонено

На перехрестях обгін не допускається, адже в місцях перетину доріг завжди підвищена інтенсивність руху, що суттєво збільшує ймовірність ДТП. Також суворо заборонено обганяти на залізничних переїздах і за 100 метрів до них — обмежена видимість і можливість раптової появи поїзда створюють критичну небезпеку.

У межах населених пунктів не дозволяється виконувати обгін ближче ніж за 50 метрів до пішохідного переходу, а за містом — менш ніж за 100 метрів. Ці обмеження введені для захисту пішоходів та зниження ризику наїздів.

Також не дозволяється обганяти в зонах із поганою видимістю — на крутих підйомах, поворотах, мостах, естакадах і шляхопроводах. У таких місцях огляд дорожньої обстановки ускладнений, а тому небезпека зіткнення з авто, яке рухається назустріч, зростає в рази.

Обгін транспортного засобу, який сам уже обганяє або об’їжджає інші автомобілі, також заборонено. Це стосується і руху в тунелях — простір там обмежений, а умови не сприяють безпечному маневруванню. Ще одне правило: не можна обганяти на дорогах, де в одному напрямку є дві або більше смуги руху — у таких умовах обгін втрачає сенс і порушує логіку дорожнього потоку.

Особлива заборона стосується колон транспорту, в яких присутній автомобіль із проблисковим маячком (за винятком оранжевого). Якщо такий транспорт є в колоні, обгін вважається порушенням правил.

Порушення правил обгону карається штрафом у розмірі 510 гривень. Тож важливо не лише орієнтуватися, де дозволено здійснювати обгін, але й суворо дотримуватись правил — це гарантія безпеки як для водія, так і для всіх учасників дорожнього руху.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Головний редактор видання UaMotors. Захоплюєтся технологіями та новими автомобілями.

Опублікував
Скарбик Павло

Останні записи

Як поводитись при зупинці поліцією: поради для водіїв

Зупинка автомобіля поліцією — ситуація, з якою стикаються майже щодня. Проте далеко не всі водії…

25.04.2025

Новий Citroen C5 AIRCROSS частково показали на офіційних тизерах

Новий Citroen C5 AIRCROSS готується до дебюту. Відомо, що новинка отримає різні силові установки, щоб…

25.04.2025

Експерти назвали автомобілі які не можна “прикурювати” від інших машин

"Прикурювання" залишається одним із найпоширеніших методів для запуску автомобіля з розрядженим акумулятором — досить підключитися…

25.04.2025

Поліція розкрила свої методи виявлення порушників на дорозі

Незважаючи на те, що на більшості ділянок дороги розташовані камери для фіксації правопорушень, співробітники поліції…

25.04.2025

Чому небезпечно їхати за фурою: 5 ризиків для водія

Багато автомобілістів упевнені, що рух за вантажівками на трасі дозволяє заощадити пальне. Проте представник поліції…

25.04.2025

Що варто зробити з авто перед довгою поїздкою

Перед вилазкою в подорож на сотні, а інколи й тисячі кілометрів, необхідно бути впевненим, що…

24.04.2025