Коли після вживання алкоголю можна безпечно керувати автомобілем

Час читання: 2 хв.
0
Коли після вживання алкоголю можна безпечно керувати автомобілем

У цій статті ми розглянемо основні причини, через які водії отримують протоколи за керування у стані сп’яніння, а також нагадуємо про допустимі норми алкоголю в організмі та відповідальність за їх порушення. Окрім цього, ми розглянемо переваги калькулятора виведення алкоголю з організму і пояснимо, як працюють ці розрахунки. В кінці статті наведемо відповіді на типові питання читачів.

Основна проблема

Після посилення відповідальності за керування в нетверезому стані водії рідко сідають за кермо безпосередньо після застілля. Однак більшість випадків, коли у водіїв виявляється алкоголь у крові, трапляються через те, що вони не змогли правильно розрахувати час для виведення алкоголю з організму. Вони припускаються помилки, вважаючи, що алкоголь виведеться з організму через певний час після вживання. Це не завжди так.

Як це відбувається на практиці

Приклад: водій вживав 0,5 літра горілки вночі і думав, що на ранок алкоголь уже виведеться з організму. Проте 12 годин не були достатніми для виведення такої кількості алкоголю. Насправді для цього знадобилося 16 годин. Якщо б водій використовував калькулятор виведення алкоголю, він міг би уникнути негативних наслідків.

Норма вмісту алкоголю при керуванні авто

Реклама

Згідно з Віденською конвенцією про дорожній рух (08.11.1968), яку ратифікувала Українська РСР у 1974 році, мінімальний рівень алкоголю для визначення стану сп’яніння у повітрі, що видихається, складає 0,5 проміле.

Норми в Україні

В Україні законодавчо встановлено граничний рівень алкоголю на рівні 0,2 проміле. Однак європейське законодавство має пріоритет, тому суди часто застосовують норму 0,5 проміле як допустиму, згідно з міжнародним правом.

Як вимірюється вміст алкоголю

Алкоголь у крові водія вимірюється за допомогою алкотестера на місці зупинки. Водій має право ознайомитися з сертифікатом відповідності та свідоцтвом про повірку приладу. Якщо водій не згоден з результатами, огляд може бути проведений в медичному закладі.

Вимірювання в медичному закладі

У медичному закладі дослідження проводяться за допомогою спеціальної техніки, що має сертифікати відповідності. Водій може ознайомитись із цими документами. Аналізи проводяться на слині, сечі, крові або змивах з шкіри та губ.

Відповідальність за перевищення норми

Штраф за перше порушення за керування у стані сп’яніння становить 17 000 грн. При повторному порушенні протягом року штраф зростає до 34 000 грн, а при третьому – до 51 000 грн.

Позбавлення права керування

Окрім штрафів, водій може бути позбавлений права керування. За перше порушення строк позбавлення – 1 рік, за друге порушення – 3 роки, а за третє – 10 років.

Алкогольний калькулятор

Алкогольний калькулятор допомагає водіям розрахувати час, необхідний для повного виведення алкоголю з організму. Це дозволяє точно визначити, коли можна сісти за кермо після вживання алкоголю, уникнути проблем з поліцією та забезпечити безпеку на дорозі.

Як це працює

Калькулятор враховує параметри, такі як вага, стать, кількість і міцність спожитих алкогольних напоїв. Ви вводите свої дані, і калькулятор обчислює час, через який алкоголь виведеться з організму, і коли можна знову сісти за кермо. Це простий і зручний спосіб оцінити свою здатність до водіння після вживання алкоголю.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!