Новини

Чому поліція змушує водіїв виходити з авто: офіційне пояснення

Share

В Україні патрульним поліцейським наказали застосовувати нестандартні методи для затримання водіїв, яких підозрюють у порушенні мобілізаційного законодавства. Згідно з аудіозаписом, який нібито належить заступнику начальника батальйону Патрульної поліції Миколаївської області Сергію Михайлівському, правоохоронцям рекомендували використовувати різні хитрощі, щоб виманити водіїв-чоловіків з автомобілів.

Що ще відомо

За змістом запису, патрульні мали діяти таким чином, щоб водії залишали свої машини, не підозрюючи, що їх розшукують територіальні центри комплектування (ТЦК). Якщо чоловік перебував у розшуку, але залишався у своєму авто, пристебнутим і без наміру виходити, поліцейським радили не повідомляти йому про зацікавленість з боку ТЦК, щоб уникнути небажаної реакції.

Аудіофайл, опублікований адвокатом Антоном Болтиком у Telegram, містить голос, схожий на голос Михайлівського, який дає підлеглим інструкції щодо тактики. Поліцейським рекомендували вилучати документи на перевірку або створювати ситуації, що змусили б водія покинути машину. У таких випадках його передавали представникам ТЦК.

«Кожен, хто бачить ТЦК-шників, кожен дасть на ноги. А потім у нас неприємні ситуації. Працівникам ТЦК також скажіть, щоб не бігали групою біля машини, не маячили у формі. Бо [водії] лякаються і тікають. І потім ми винні», — йдеться в записі.

Також у записі зазначається, що якщо водій відмовляється виходити з автомобіля, поліцейські можуть викликати у нього «підозру на наркотичне сп’яніння» і направити на медичний огляд, що дозволяє притягнути його до відповідальності за ст. 130 КУпАП (відмова від проходження тесту на стан сп’яніння).

На цей момент автентичність аудіозапису не підтверджена, а Національна поліція України не оприлюднювала офіційних коментарів. Водночас, відповідно до українського законодавства, водій не зобов’язаний виходити з автомобіля для спілкування з поліцією, навіть під час перевірок на алкоголь чи наркотики або оформлення адмінпорушень. Вимога покинути авто може бути законною лише у разі затримання або необхідності проведення зовнішнього огляду. В інших випадках водій має право залишатися у своєму транспортному засобі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Лужна Софія

Кондитер в минулому (професія яка немає ніякого відношення до автомобілів). З 2015 року роблю вигляд, що щось розумію в машинах.

Опублікував
Лужна Софія

Останні записи

Експерт назвав причини для ТО нової машини з автосалону

Експерт підкреслює, що проведення нульового технічного обслуговування відіграє важливу роль у довговічності та надійності автомобіля.…

19.03.2025

В нових автомобілях Toyota з’являться старі запчастини

Європейський підрозділ Toyota анонсував запуск нового підприємства, яке займатиметься системною переробкою вживаних автомобілів. Основна мета…

19.03.2025

Названо головні ризики купівлі автомобіля з великою кількістю власників

Придбання автомобіля з великою кількістю попередніх власників може нести певні ризики. Часті перепродажі транспортного засобу…

19.03.2025

Як визначити знос шин: експерти назвали головні сигнали

Стан шин має безпосередній вплив на безпеку водія та пасажирів, але багато хто не звертає…

19.03.2025

BMW обігнала Audi та Mercedes-Benz з продажу електромобілів

Баварський автовиробник продовжує зміцнювати свої позиції у преміальному сегменті електрокарів. У 2024 році BMW реалізувала…

19.03.2025

Volvo показала EX30 Cross Country на реальних фотографіях

Volvo розширює лінійку своїх кросоверів і готується вивести на ринок нову модель Volvo EX30 2025…

19.03.2025