В Україні водіям, які сідають за кермо під впливом алкоголю, наркотиків або медикаментів, що уповільнюють реакцію, загрожує штраф до 17 000 гривень. Таке порушення регулюється 130-ю статтею КУпАП. Окрім штрафу, у порушника можуть вилучити водійські права.
До ліків, які можуть вплинути на здатність керувати автомобілем, належать ті, що викликають сонливість, знижують концентрацію чи уповільнюють реакцію. Сюди відносяться заспокійливі препарати, як-от валеріана чи ліки з фенобарбіталом, антигістамінні засоби першого покоління від алергії, а також ліки від застуди з кодеїном чи іншими психотропними речовинами.
Наприклад, у Хмельницькому поліція зупинила водія через несправність заднього габаритного вогню. Під час перевірки у чоловіка помітили специфічний запах. З’ясувалося, що він приймав ліки з вмістом спирту. За це суд наклав штраф.
Щоб уникнути подібних ситуацій, перед прийомом ліків слід уважно прочитати інструкцію. Якщо зазначено, що препарат впливає на здатність керувати транспортом, краще утриматися від поїздок за кермом.
Коли на вулиці мороз, основною причиною труднощів із запуском автомобіля є акумулятор, чиї можливості при…
Оновлена Tesla Model Y здивувала дизайном. кромкою капота і суцільного ліхтаря на кормі, який надає…
Останнім часом українські водії дедалі частіше намагаються скасувати штрафи за перевищення швидкості, зафіксовані камерами автофіксації.…
Планове оновлення сімейства Porsche 911, що стартувало навесні минулого року, триває без зайвого поспіху. Тільки…
Зледеніння щіток склоочисників — поширена проблема серед водіїв, особливо в холодну пору року. Фахівці запропонували…
Процес електрифікації модельних рядів великих світових автовиробників рухається семимильними кроками. Навіть незважаючи на падіння інтересу…
Leave a Comment