В Україні водіям, які сідають за кермо під впливом алкоголю, наркотиків або медикаментів, що уповільнюють реакцію, загрожує штраф до 17 000 гривень. Таке порушення регулюється 130-ю статтею КУпАП. Окрім штрафу, у порушника можуть вилучити водійські права.
До ліків, які можуть вплинути на здатність керувати автомобілем, належать ті, що викликають сонливість, знижують концентрацію чи уповільнюють реакцію. Сюди відносяться заспокійливі препарати, як-от валеріана чи ліки з фенобарбіталом, антигістамінні засоби першого покоління від алергії, а також ліки від застуди з кодеїном чи іншими психотропними речовинами.
Наприклад, у Хмельницькому поліція зупинила водія через несправність заднього габаритного вогню. Під час перевірки у чоловіка помітили специфічний запах. З’ясувалося, що він приймав ліки з вмістом спирту. За це суд наклав штраф.
Щоб уникнути подібних ситуацій, перед прийомом ліків слід уважно прочитати інструкцію. Якщо зазначено, що препарат впливає на здатність керувати транспортом, краще утриматися від поїздок за кермом.
Audi оголосила про масштабну стратегію оновлення свого модельного ряду на 2025 рік, запланувавши запуск десяти…
Очікувана прем'єра бюджетного кросовера Toyota RAV4 6-го покоління наближається, і хоча подробиці залишаються під покривом…
Влітку 2022 року Suzuki повернула до життя назву Grand Vitara, яка цього разу дісталася не…
Mazda вирішила не відставати від конкурентів і анонсувала новий компактний кросовер Mazda CX-20 2026, який…
Концерн Volkswagen офіційно відродив бренд Scout, представивши кілька місяців тому позашляховик Scout Traveler та пікап…
Популярний позашляховик повинен пережити істотне зовнішнє перетворення, а також мати модернізовану технічну частину. Як машина…
Leave a Comment