Червоне світло світлофора є чітким сигналом заборони для руху транспортних засобів. Однак у певних ситуаціях закон дозволяє водіям уникнути відповідальності за порушення цієї заборони. Такі випадки прописані у правилах дорожнього руху і мають логічне обґрунтування.
Згідно з пунктом 8.11 ПДР, водій має право продовжити рух на заборонний сигнал світлофора, якщо раптова зупинка може створити аварійну ситуацію. Це правило особливо актуальне на слизьких дорогах або за умов недостатньої видимості.
Автомобілі спеціального призначення, обладнані проблисковими маячками, також можуть проїжджати на червоне світло. Проте це дозволено лише за умови увімкнених світлових і звукових сигналів, а також із дотриманням максимальних заходів безпеки.
Ще одним виключенням є ситуація, коли транспортний засіб уже перетнув стоп-лінію або в’їхав на перехрестя до того, як загорівся червоний сигнал. У такому разі водій не вважається порушником.
Крім того, якщо на перехресті працює регулювальник, його сигнали мають вищий пріоритет, ніж світлофор. Виконуючи вказівки регулювальника, водій не порушує правил, навіть якщо це суперечить сигналам світлофора.
BMW представила прототип Vision Vehicle із передовою системою управління Heart of Joy, яку компанія вважає…
Hyundai створила марку Genesis рівно десять років тому як бренд, що продає преміальні автомобілі. З…
Нова платформа Neue Klasse, створена BMW під електрокари, змінить уявлення про автомобілі баварської компанії. Однак…
Про те, що компанія Jeep розпочала розробку кросовера Compass нового покоління, стало відомо ще торік.…
Ця зима виявилася особливо теплою. У деяких регіонах уже встановилася плюсова температура і багато водіїв…
Компанія Honda офіційно представила оновлену версію Honda Accord 2026 для китайського ринку. Модель отримала помітні зміни у зовнішності, що надали їй…
Leave a Comment