Тривожний дзвіночок пролунав в Україні для литовських «євроблях»

0
1338

Литовська Республіка надала Україні доступ на рік до європейської бази даних, яку будуть використовувати, зокрема, для перевірки, чи ввозять автомобілі на європейських номерах, так звані євробляхи, в Україні законно, пише autonews.ua. Про це УНН розповів голова Державної прикордонної служби України Петро Цигикал.

«Сьогодні нам подарували пакет, завдяки якому можна заходити в європейські бази даних … Ви знаєте, у нас сьогодні дуже багато євроблях на території країни. Як правило, вони або литовські або польські«, – зазначив голова ДПСУ.

Так, за словами Цигикала, на сьогодні Україна співпрацює з Литвою в питанні, що стосується автомобілів, які були вивезені з Литви і вважаються там такими, які не існують або знищені, і з’являються в Україні на литовських номерах.

«Тому ми зараз отримуємо від них інформацію, будемо робити невеликі перевірки, дивитися, чи законно використовуються ці транспортні засоби при перетині кордону, чи ні … Це зменшить кількість незаконно ввезених в Україну автомобілів. Є євробляхи, які заїжджають на відповідних номерах на законних підставах, а є автомобілі, які були викрадені, але не перебувають у спільній базі даних у нас, тобто ми не бачимо, викрадені вони чи ні. А Литва нам зараз надає базу, яка дозволить виявляти ці викрадені автомобілі, ввезені до нас незаконно«, – сказав він.

Зараз читають  Депутати планують прибрати букву Z з автомобільних номерів в Україні

З польськими колегами також ведеться співпраця в цьому напрямку, зазначив Цигикал.

«Ті автомобілі, які вже внесені в базу даних Інтерполу – там також викрадені, і вони її поповнюють періодично – ми з ними виявляємо. У нас виявлено 500 автомобілів. З огляду на те, що у нас 157 пунктів пропуску з закладом в базу Інтерполу. Коли заїжджають перебиті номера, заміна кузова, це все проявляється. Поляки нам надають таку інформацію, ми періодично нею обмінюємося«, – зазначив голова ДПСУ.

За словами Цигикала, після того як машини виявляються, їх передають у Національній поліції.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

ДЖЕРЕЛОmmr.net.ua
ПОШИРИТИ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.