Зростання цін на бензин приводитиме до збільшення тіньового ринку, підробок. Будь-яке підвищення цін приваблює до ринку більше охочих заробити.
Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів директор спеціальних програм науково-технічного центру «Психея» Геннадій Рябцев, оцінюючи наслідки зростання цін на бензин.
«Для всіх тих, хто торгує «сурогатом», не платить податки в повному обсязі, що вища ціна, то більший прибуток», – зазначив Рябцев.
В Україні існує тіньовий ринок, але він ділиться на певні категорії, констатував енергетик.
Зокрема, сюди належать ті, хто торгує контрабандою. При цьому контрабанда може бути досить якісного палива, просто воно завозиться без відповідних документів, отже, не проходить за жодними звітами й із нього нічого не платиться державі, уточнив він.
«Існує друга частина – коли оптимізуються податки. Наприклад, не сплачується акцизний податок. Це можна зробити, якщо не проводити паливо через реєстратори касових операцій. Тобто це неврахована реалізація. Це може бути цілком нормальне паливо, яке відповідає всім нормативним документам», – пояснив фахівець.
Іноді буває введення споживача в оману, коли, наприклад, під виглядом А-95 реалізують А-92. Сучасні машини не в змозі визначити різницю в три одиниці октанового числа. Звісно, різниця в цінах між А-95 та А-92 існує, і її також можна покласти собі до кишені, підкреслив він.
«Можна продавати під виглядом так званого «іменного бензину» звичайне паливо без якихось домішок. Щонайменше 15 різних марок на вибір. Це також складова тіньового ринку», – додав експерт.
Крім того, можна продавати бензин, зроблений незрозуміло яким заводом, наголосив він.
«Наприклад, якщо цей завод переробляє газовий конденсат, закуплений або отриманий зі свердловин, які формально значаться законсервованими або виведеними з експлуатації. Таких повно в Полтавській, Дніпропетровській, Івано-Франківській областях. Там сотні свердловин. Тут з якістю вже гірше. Не всі заводи малої продуктивності можуть забезпечити потрібну якість», – акцентував енергетик.
За його словами, остання частина – ті, хто змішує різне паливо, додає щось, що робить виробництво бензину дешевшим. Наприклад, спиртові домішки або біодизельні.
«У підсумку ми маємо цілий спектр того, як можна оптимізувати податки або якість. Все це тіньовий ринок і все це приносить прибуток. Що вищі ціни, то більше охочих заробити на цих цінах одним зі способів», – резюмував Геннадій Рябцев.
Бензинові машини все ще тримаються на вершині серед нових авто, але їхня популярність повільно спадає.…
BMW готує грандіозний дебют на CES 2025 , представивши новий Panoramic iDrive - систему управління,…
Honda оголосила про будівництво першого заводу водневих паливних елементів. Підприємство, розташоване в японському місті Мока,…
З 1 січня 2025 року в Україні починають діяти нові правила обов'язкового автострахування, які суттєво…
2025 стане ключовим для KIA, яка готує цілу лінійку новинок. Серед них – оновлений Sportage,…
Новий кросовер, створений спільними зусиллями китайських компаній Huawei та Chery, близький до офіційного дебюту. Прем'єра…
Leave a Comment