Українських водіїв почнуть швидко перевіряти на наркотики

Час читання: 2 хв.
0
Українських водіїв почнуть швидко перевіряти на наркотики

В Україні тепер водіїв будуть перевіряти на наркотичне сп’яніння за допомогою експрес-тестів, як повідомлено Департаментом комунікації МВС України.

Згідно з оголошенням, Кабінет Міністрів вніс зміни до процедури направлення водіїв на перевірку стану алкогольного, наркотичного або іншого виду сп’яніння, а також впливу лікарських препаратів, які можуть впливати на увагу та швидкість реакції.

Експрес-тести на наркотики та психотропні речовини будуть проводитися у медичних установах. У випадку позитивного результату експрес-тесту, обов’язковим стане проведення лабораторних досліджень для підтвердження або спростування цих результатів.

Які саме експрес-тести для перевірки водіїв на стан наркотичного сп’яніння планують використовувати – не уточнюється. Швидше за все, це одноразовий тест Sniper 5, який використовують в українських лікарнях. Як це нововведення вплине на водіїв – покаже найближчий час.

В Україні перевіряти водіїв на стан наркотичного сп’яніння можна лише у медичних закладах. Існує поліцейська відомча інструкція про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного сп’яніння або перебування під дією лікарських засобів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Так, ознаками наркотичного чи іншого сп’яніння чи перебування під впливом лікарських препаратів є: наявність однієї чи кількох ознак стану алкогольного сп’яніння (крім запаху алкоголю із порожнини рота); звужені або дуже розширені зіниці, що не реагують на світ; сповільненість чи навпаки підвищена жвавість чи рухливість ходи, мови; почервоніння обличчя чи неприродна блідість.

Потрібно звернути увагу, що у певних випадках самі по собі деякі ознаки наркотичного сп’яніння неспроможні свідчити, що водій вживав наркотики. Так, у 2023 році Вінницький апеляційний суд у справі № 149/3485/22 дійшов висновку, що сам по собі втомлений вид водія, його спокійна поведінка та адекватна поведінка стосовно поліцейських не можуть вважатися ознаками наркотичного сп’яніння.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!