Електромобілі підуть у минуле: Toyota готує революцію у світі ДВЗ

Час читання: 2 хв.
0
Електромобілі підуть у минуле: Toyota готує революцію у світі ДВЗ

Поки деякі автовиробники активно рекламують електромобілі, які з’являться лише за кілька років, Toyota робить ставку на двигуни внутрішнього згоряння. Вже зараз японський автогігант анонсував нові чотирициліндрові двигуни, представивши їх наприкінці травня. В інтерв’ю Automotive News, головний технологічний директор Toyota, Хірок Накаджіма, розкрив більше деталей про майбутні новинки.

Накаджима назвав нові 1,5- та 2,0-літрові двигуни «потенційно революційним рішенням» і зазначив, що вони будуть «цілком іншими» порівняно з поточними ДВС. Хоча водневі автомобілі поки що не стали масовими, робота зі створення моделі Mirai допомогла інженерам Toyota дізнатися більше про теплову ефективність двигунів.

Хоча Накаджима не вдавався у подробиці про теплову ефективність, раніше Toyota досягала рівня 40 відсотків. Для порівняння, Nissan заявляє про досягнення 50 відсотків завдяки технології e-Power, де ДВЗ використовується як генератор для заряджання батареї, а не для приводу коліс. Mazda також застосувала схожий підхід з роторним двигуном в MX-30, електрокросовері зі збільшеним запасом ходу.

Нові двигуни Toyota матимуть укорочений хід поршня, що виявилося дуже складним завданням для інженерів марки. Ці чотирициліндрові двигуни будуть компактнішими, що дозволить «революціонізувати упаковку автомобілів», знижуючи передню частину для покращення аеродинаміки. Втрата моменту, що крутить, буде компенсована миттєвим відгуком електромотора. Ці ДВЗ розробляються насамперед для гібридних систем.

Очікується, що перші автомобілі з новими двигунами з’являться на дорогах до 2027 року. Toyota розробляє силові агрегати, які можуть працювати не тільки на викопному паливі, а й на біопаливі, водні та синтетичному паливі. Накаджима стверджує, що ця нова лінійка двигунів має багато можливостей для вдосконалення, натякаючи на численні інженерні знахідки, про які компанія поки не готова розповідати.

Таким чином, Toyota готується до революційного кроку в галузі ДВЗ, розробляючи нові технології та покращуючи теплову ефективність. У той час, як конкуренти переходять на електромобілі, Toyota вірить у майбутнє своїх інноваційних агрегатів, здатних працювати на різних видах палива.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!