Українцям тепер потрібно більше платити за заряджання батарей електромобілів

Час читання: 2 хв.
0
Українцям тепер потрібно більше платити за заряджання батарей електромобілів

В Україні з 1 червня 2024 року тариф на електроенергію для населення збільшили з 2,64 до 4,32 грн за кіловат. Це означає, що власникам електромобілів тепер потрібно платити більше за зарядку батарей.

Про те, що в Україні збільшать тариф на електроенергію для населення, стало відомо у травні 2024 року. Таке рішення уряду пояснюють тим, що державі потрібні гроші на відновлення енергетичної інфраструктури, по якій регулярно завдають ударів російські окупанти.

Українці почали активно купувати електромобілі навесні 2022 року через те, що в Україні виник дефіцит палива та збільшувалися ціни на бензин й дизельне паливо. Кабміну вдалося досить швидко стабілізувати ситуацію. Дефіциту палива давно вже немає, а ціни на АЗС більш-менш стабільні.

Ще одна причина, чому в Україні активно розвивається ринок машин з електричною силовою установкою, полягає в тому, що при їх ввезенні діють пільги. Так, якщо при ввезенні автомобіля з ДВЗ потрібно заплатити мито, ПДВ, акциз та збір до Пенсійного фонду, то при ввезенні електромобіля беруть лише мінімальний акциз у розмірі 1 євро за 1 кВтг ємності батареї.

За даними Інституту досліджень авторинку, в Україні станом на травень 2024 року було зареєстровано близько 100 тисяч електромобілів. Українці найчастіше купують електрокари компаній Tesla, Nissan та Volkswagen. Так, у квітні 2024 року в нашій країні зареєстрували вперше 577 електромобілів Nissan Leaf, 288 електромобілів Tesla Model 3, 185 електромобілів Volkswagen e-Golf, 160 електричних кросоверів Volkswagen ID.4, а також 140 електромобілів Tesla Model Y.

В Україні новий Nissan Leaf коштує від 1 526 200 грн. У нього запас ходу у місті становить 389 км, а у змішаному режимі – 270 км. У стандартній комплектації є інтелектуальний круїз-контроль, система автоматичного перемикання світла, система попередження про перехресний рух ззаду, система моніторингу сліпих зон, інтелектуальна система екстреного гальмування, клімат-контроль, підігрів керма, підігрів передніх та задніх сидінь, камера заднього виду з 8-дюймовим сенсорним дисплеєм, навігаційна система, 17-дюймові легкосплавні колісні диски та інше.

Leaf також займає лідируючу позицію серед б/в електромобілів, які ввозять в Україну. Часто ці електрокари українці купують на американських онлайн-аукціонах.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!