В Україні під час перереєстрації автомобілів запровадять додаткові перевірки громадян

Час читання: < 1 хв.
0
В Україні під час перереєстрації автомобілів запровадять додаткові перевірки громадян

В Україні планують запровадити додаткові перевірки громадян під час отримання посвідчень водіїв, реєстрації (перереєстрації) та зняття з обліку автомобілів у сервісних центрах МВС. Це передбачає законопроєкт №9504.

Законопроєкт №9504 зареєстрували у Верховній Раді ще 17 липня 2023 року. Його ініціатором виступив український прем’єр-міністр Денис Шмигаль. 27 травня 2024 року парламентський Комітет з питань транспорту та інфраструктури рекомендував народним депутатам ухвалити цей документ за основу.

 

У пояснювальній записці до законопроєкту №9504 йдеться про те, що в Україні зараз немає законних підстав для отримання сервісними центрами МВС інформації для надання адміністративних послуг. Через це неможливо реалізувати положення Закону України “Про адміністративні послуги”.

Тому автори законопроєкту №9504 пропонують на законодавчому рівні запровадити додаткові перевірки громадян під час отримання посвідчень водія, реєстрації (перереєстрації) та зняття з обліку автомобілів у сервісних центрах МВС.

Зокрема, сервісні центри МВС із Демографічного реєстру для здійснення перевірки при наданні адміністративних послуг отримуватимуть ім’я громадянина, дату народження, місце народження, місце проживання, реквізити українського та закордонного паспортів, а також унікальний номер запису у реєстрі.

Крім того, сервісні центри МВС отримуватимуть цифровий образ обличчя громадянина.

Але це ще не всі майбутні нововведення. Територіальні органи МВС для надання адміністративних послуг у сервісних центрах отримуватимуть інформацію з інших реєстрів та електронних баз даних.

Коли народні депутати ухвалять законопроєкт №9504 – ще не відомо. Якщо це станеться, то закон набуде чинності через шість місяців з дня, що настає за днем ​​його опублікування у державних ЗМІ. Стільки часу потрібно для внесення змін до українських законів.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!