Categories: Новини

Українським водіям можуть суттєво полегшити життя

Share

Нардепи взялися полегшити життя водіям і додати роботи поліції. У новому законопроекті, зареєстрованому у Раді, пропонується лишати права і технічний паспорт вдома, а ідентифікацію водія мусить здійснювати електронна система

Депутати зареєстрували законопроект №9105, яким пропонують скасувати необхідність водіям носити з собою водійські права, технічний паспорт і страховку, повідомляє сайт Ради.

Законопроект внесли 19 вересня у Раду 15 народних депутатів. Зміни ініціюють запровадження електронної системи ідентифікації особи водія, без пред’явлення посвідчення водія.

Водієві достатньо буде чітко назвати своє прізвище, ім’я, рік народження і/або ідентифікаційний код, номер страхового поліса. Поліцейські самостійно з’ясують в електронній базі даних, чи є у водія необхідні дозвільні документи.

Законопроект передбачає зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Закону України «Про дорожній рух».

Депутати пропонують зміни до ч. 1 ст. 126, ст. 256, 265−1, 267 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Вони усувають обов’язок пред’являти посвідчення водія і можливість позбавити посвідчення водія працівниками поліції.

Зміни до Закону України «Про дорожній рух» спрямовані на використання баз даних, які перебувають у розпорядженні поліції, для ідентифікації особи-водія.

Спрощення не торкнуться водіїв військових транспортних засобів, іноземців та осіб без громадянства. Під час поїздок за кордон українським громадянам також будуть потрібні паперові чи пластикові документи.

Нагадаємо, що сьогодні українська поліція нагадала автомобілістам, що з 1 жовтня на заміських дорогах необхідно вмикати денні ходові вогні або ближнє світло фар. Ця норма діє з жовтня до травня і покликана зменшити аварійність на дорогах.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Головний редактор видання UaMotors. Захоплюєтся технологіями та новими автомобілями.

Опублікував
Скарбик Павло

Останні записи

Оновлений Jeep Renegade показали на нових рендерах

Концерн Stellantis, який володіє маркою Jeep, готує до випуску нове покоління компактного кросовера Renegade. Ця…

30.06.2025

Техогляд в Україні: як змінюються вимоги з 1 липня

З 1 липня в Україні набирають чинності посилені вимоги до обов'язкового технічного контролю транспортних засобів.…

30.06.2025

Volkswagen поверне звичні кнопки управління в салони своїх нових моделей

Компанія Volkswagen визнала, що перехід від звичних фізичних кнопок до сенсорних панелей виявився не найкращим…

30.06.2025

Яка дистанція на дорозі найкраща під час дощу

Під час дощу водіям потрібно бути дуже обережними, особливо щодо вибору безпечної дистанції до машини…

30.06.2025

Кабмін пропонує суттєво підвищити штрафи для водіїв, які займають пільгові місця

Кабінет Міністрів України запропонував збільшити штраф за одне з порушень Правил дорожнього руху до 5100…

30.06.2025

Jeep Compass 2026 отримав кращу аеродинаміку та три варіанти силових установок

Компанія Jeep представила Compass 2026, який несподівано виявився найбільш аеродинамічним автомобілем марки для європейського ринку.…

30.06.2025