Нацгвардії України дозволять застосовувати засоби примусової зупинки автомобілів

Час читання: 2 хв.
0

Національна гвардія України дозволяє використовувати засоби примусової зупинки автомобілів та інших транспортних засобів. Це передбачено законопроектом № 10311, який народні депутати Верховної Ради вже прийняли за основу (у першому читанні).

У пояснювальній записці до законопроекту № 10311 написано, що в сучасних умовах для ефективного виконання Національною гвардією України своїх обов’язків необхідно вдосконалити проблему застосування Національною гвардією засобів примусу.

Тому автор законопроекту № 10311 пропонує дозволити Нацгвардії на законодавчому рівні використовувати засоби примусової зупинки легкових автомобілів та інших автотехніки в 3 випадках.

1-й випадок – для примусової зупинки ТЗ, водій якого не виконав законні розпорядження військовослужбовця та/або намагається уникнути контролю на КПП, порушує встановлений пропускний режим, ігнорує дорожні знаки, проїжджає на червоний сигнал світлофора тощо.

2-й випадок – Нацгвардія може застосувати засоби примусової зупинки ТЗ, якщо водій створює загрозу життю та здоров’ю військовослужбовця чи інших осіб.

3-й випадок – Нацгвардія може застосувати засоби примусової зупинки ТЗ для затримання осіб, які вчинили кримінальний злочин та намагаються втекти.

Крім того, законопроєкт №10311 дозволяє нацгвардійцям використовувати наручники, мотузки для зв’язування під час затримання особи, яка вчинила злочин; якщо особа відмовляється йти під охороною до державних органів; якщо особа чинить опір і намагається втекти, а також якщо особа своїми небезпечними діями може завдати шкоди собі чи іншим людям.

Законопроєкт №10311 зареєстрували у Верховній Раді 1 грудня 2023 року. 22 травня 2024 року народні депутати прийняли його за основу. Тепер у парламентських комітетах у цей документ внесуть поправки, а потім його знову винесуть до сесійної зали парламенту для розгляду народними депутатами.

Потрібно зазначити, що бійці Нацгвардії України і зараз при виконанні своїх обов’язків за певних обставин використовують засоби примусу, зупиняють автомобілі. Це планують врегулювати на законодавчому рівні.

 

Тим часом, раніше на Хмельниччині співробітникам Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки на період дії режиму військового стану дозволили оглядати автомобілі. Про це йдеться у спільному наказі начальника Хмельницької ОДА та начальника Хмельницького обласного ТЦК та СП. Йдеться, мабуть, про візуальний огляд.

 

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!