Чому водії отримують чужі штрафи і чи можна їх не оплачувати

Час читання: 2 хв.
0
Чому водії отримують чужі штрафи і чи можна їх не оплачувати

Чому водіям можуть приходити чужі штрафи за перевищення швидкості

Часом власники авто стикаються з несправедливістю, коли штрафи за порушення ПДР надходять на їхнє ім’я, хоча вони самі вони нічого не порушували. Такі ситуації можуть виникати через недосконалість системи реєстрації порушень або й через недбальство самих автовласників.

Якщо ви хотіли зекономити на оформленні усіх документів, продаючи автівку, не виключено, що це саме ваш випадок. РБК-Україна детально розбиралися, чому так може статися, і що робити у цій ситуації.

Чому водіїв штрафують за порушення, яких вони не скоювали?

Процес офіційного продажу автомобілів в Україні здійснюється через сервісний центр Міністерства внутрішніх справ, де транспортний засіб перевіряється і перереєстровується. Але це дорого і складно. Так, деякі автовласники користуються так званою “генеральною довіреністю”, якщо вони юридично залишаються власниками автомобіля, але дозволяють іншим користуватися ним.У цьому випадку автомобіль фактично переходить до нового власника, але юридичне право власності залишається за попереднім водієм. Це може призвести до ситуації, коли “старий” власник отримає штраф за порушення правил дорожнього руху, вчинене новим власником.

Бум таких штрафів стався після введення автоматичного визначення швидкості в Україні. Проте, стаття 279-1 КУпАП говорить, що такий штраф накладається не тільки на власника, але і на фактичного користувача автомобіля.

Хто є правильним Користувачем

“Правильний Користувач” – це той, хто зараз користується автомобілем, але не є його власником. Це може бути, наприклад, хтось, хто орендував автомобіль, або власник користувався автомобілем. Тобто вона придбала його”за дорученням”. Крім того, відповідний користувач може бути визначений законом або договором як особа, яка має право використовувати об’єкт, але не має права володіти ним.

Призначте правильного користувача

Особа, яка фактично керує автомобілем, повинна зареєструватися в реєстрі Міністерства внутрішніх справ як відповідний Користувач. Це можна зробити як в автономному режимі, так і в Інтернеті. У кожен момент часу кожен автомобіль може мати лише одного правильного користувача. Власник і користувач самостійно визначають, на який термін надається право користування автомобілем.

Що робити, якщо ви отримали штраф за порушення, вчинене іншим водієм

Якщо ви продали автомобіль за дорученням, але не зареєстрували нового водія в даних користувача, то штраф за порушення правил дорожнього руху все одно надійде на ваше ім’я. У цьому випадку ви можете уникнути витрат, якщо новий водій звернеться до поліції із заявою про те, що він є особою, яка вчинила порушення. Або якщо ви повідомите про крадіжку автомобіля або номерного знака. Держава дає на це 20 календарних днів.

Але насправді сплата такого штрафу стане випробуванням на людяність, оскільки власником автомобіля залишається той, чиє ім’я вказано у свідоцтві про реєстрацію. В результаті вся відповідальність за несплату також лягає на власника.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

ПОШИРИТИ
Людина яка фанатіє від спортивних автомобілів і полюбляє грати у авмобільні ігри.