За кермо без прав: Рада хоче змінити вимоги до водіїв

0
736

Інформація про водійське посвідчення, техпаспорт і страховку буде внесена в електронну базу даних.

На сьогоднішній день у розпорядженні Національної поліції є сучасна база даних, в якій зберігається інформація про громадян, їх транспортні засоби, наявність правопорушень і так далі. При необхідності поліцейський може отримати звідти всі необхідні відомості.

Україна прагне і далі розвивати функціонування цієї системи на основі позитивного досвіду Грузії і Швеції, проте до цих пір переважно використовуються паперові документи.

Народні депутати пропонують зробити крок назустріч розвитку інформаційних технологій і максимально спростити процедуру з’ясування наявності права керувати транспортним засобом, скасувавши вимогу мати при собі посвідчення водія, техпаспорт і страховку.

Так, проект закону №9105 від 19.09.2018 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення керування транспортними засобами» передбачає впровадження електронної системи ідентифікації особи водія без пред’явлення посвідчення.

В такому випадку водій зобов’язаний буде чітко і ясно назвати своє прізвище, ім’я, по батькові та повну дату народження, щоб поліцейський міг перевірити по базі інформацію про наявність у особи всіх документів, необхідних для управління автомобілем.

Зараз читають  Водіям розповіли, коли на всіх дорогах України з'явиться мобільний інтернет

Якщо ж в основі не виявиться фотографії водія, йому доведеться пред’явити документ, що засвідчує особу. Так само і з іншими документами: якщо дані про них не внесені в систему, водій повинен мати їх при собі. В іншому випадку він зобов’язаний буде пройти до найближчого відділення поліції для перевірки.

Безальтернативна вимога щодо наявності при собі посвідчення водія відповідної категорії залишиться для певних категорій осіб: іноземців, осіб без громадянства та водіїв військових транспортних засобів.

Крім того, відповідно до положень законопроекту, поліцейські будуть позбавлені права вилучати посвідчення водія у разі наявності підстав вважати, що водій скоїв правопорушення.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.