В Україні хочуть змінити правила розмитнення авто

0
451

Вартість розмитнення авто з ЄС в 2024-му не змінилась. Мито на авто становить 10% від її заявленої вартості. Для електрокарів мито складає 0%. ПДВ становить 20% від суми вартості авто, мита та акцизного податку.

Розрахунок акцизного податку зараз відбувається за формулою, йдеться в повідомленні Державної митної служби. Так:

(Ставка)* (Об’єм двигуна в см3 / 1000)* (Кількість повних років авто)
Ставка залежить від типу двигуна. Для бензинових 50 євро, для дизельних – 75 євро. Наприклад, якщо 10-річний автомобіль з бензиновим двигуном об’ємом 1500 куб.см коштує 5 тис. євро, то його вартість із розмитненням складе 7230 євро. Так, ввезне мито – 275 євро, акцизне мито – 750 євро, ПДВ – 1205 євро. За таке ж авто на дизелі треба заплатити 7680 євро (акцизне мито зросте до 1125 євро, а ПДВ – до 1280 євро).

Середній вік ввезених автівок збільшився до 12,3 року, адже частіше купують автівки вартістю $1 -2 тис. За даними Інституту дослідження авторинку, найбільше автомобілів в Україну завозять зі США та країн ЄС.

Правила розмитнення авто хочуть змінити

Нові правила розмитнення прописано у проєкті закону №10380. Його 1 лютого підтримав Комітет Верховної Ради з фінансів податкової та митної політики, повідомив голова комітету Данило Гетманцев (“Слуга народу”). Але поки що це тільки проєкт.

Очікується, що в результаті цього українці зможуть подавати електронну митну декларацію через застосунок Дія, а бізнес – через вебпортал Дія. При цьому, за словами Гетманцева, у разі введення нової моделі ліквідуються схеми:

  • вказівки неіснуючих пошкоджень та несправностей легкового автомобіля;
  • зміни модифікації легкового автомобіля;
  • підробки договорів купівлі-продажу легкового автомобіля (купчих, інвойсів);
  • зміна показників одометра (штучне збільшення або зменшення пробігу легкового автомобіля).

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!