З 1 травня: водіїв попередили про скасування “сезонного” штрафу

0
902

З 1 травня в Україні буде скасовано обов’язок водіїв включати денні ходові вогні незалежно від освітленості. Є автомобілі, у конструкції яких не передбачені денні світлові вогні – тоді до цього дня слід включати ближнє світло фар, йдеться у пункті 9.8 ПДР.

Протягом цього місяця всі водії транспортних засобів в Україні, які рухаються поза населеними пунктами, повинні дотримуватись цієї вимоги, якщо не хочуть отримати штраф. При цьому правило діє цілодобово, навіть якщо на вулиці яскравий сонячний день.

За умов недостатньої видимості можна увімкнути протитуманки, якщо цей тип фар передбачений конструкцією транспортного засобу.

Денні ходові вогні або ближнє світло фар потрібно включати, тому що в період з осені до весни світловий день короткий, часто є погіршення видимості, наприклад сніг, дощ або туман. Тому ризик потрапити в аварію неабияк зростає. У зв’язку з цим і запровадили такі правила та встановили штраф для їхніх порушників.

У випадку, якщо водій у період з 1 жовтня по 1 травня не вмикає за межами населених пунктів світло фар, для нього передбачено штраф. Патрульні уповноважені скласти протокол за частиною 2 статті 122 Кодексу про адміністративні правопорушення. Штраф за цією статтею становить від 425 до 510 гривень.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!